Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Mieszkańcy Otwocka i okolic przywitali lato podczas pikniku ekologicznego #AmestNaLato

Mieszkańcy Otwocka i okolic przywitali lato podczas pikniku ekologicznego #AmestNaLato
Zobacz więcej zdjęć »
Mieszkańcy powiatu otwockiego z uśmiechem, radością i entuzjazmem powitali lato. 22 czerwca, podczas pikniku rodzinnego #AmestNaLato, zorganizowanego przez Amest Otwock, nie brakowało dobrej zabawy i wspaniałej atmosfery. Organizatorzy zadbali też o walor edukacyjny spotkania.

Pierwszy dzień lata obfitował na terenie składowiska Amest Otwock w wiele atrakcji. Najmłodsi uczestnicy pikniku #AmestNaLato otrzymali upominki - miody z pasieki Amest Otwock i ekologiczne piórniki, wraz z wyposażeniem. Samo wydarzenie #AmestNaLato składało się z czterech części:

  • warsztatów ekologicznych, podczas których przekazane zostały zasady odpowiedzialnego gospodarowania odpadami, a także właściwego zachowania na łonie natury, z poszanowaniem przyrody;
  • warsztatów pszczelarskich, przybliżających rolę tych fantastycznych owadów w przyrodzie;
  • animacji dla dzieci - w ramach strefy kreatywnej najmłodsi mogli stworzyć własne konstrukcje 3D, wziąć udział w malowaniu twarzy i tatuaży czy zagrać w mega twistera;
  • wspólnego ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz śpiewaniem wakacyjnych piosenek.

Pomimo dość kapryśnej pogody, otwocczanie nie zawiedli i tłumnie zjawili się na terenie składowiska Amest Otwock, gdzie mieści się mini-park, staw będący ostoją dla ptactwa oraz ścieżka edukacyjna. - Cieszymy się, że razem z mieszkańcami powiatu otwockiego mogliśmy przywitać lato. To pora roku, kiedy niemal wszyscy bardzo chętnie wypoczywamy na łonie natury. Niestety, często zamiast cieszyć się urokami krajobrazu, trzeba przedzierać się przez dzikie wysypiska, których w Polsce każdego roku powstają tysiące. Dlatego właśnie jako Amest Otwock, oprócz profesjonalnego i odpowiedzialnego unieszkodliwiania odpadów, chcemy także edukować w zakresie właściwego postępowania ze śmieciami. Tak, by nasza planeta, która jest dobrem wspólnym, była jak najczystsza - mówi Kazimierz Pietras, dyrektor składowiska Amest Otwock Sp. z o.o.

Amest Otwock, już po raz kolejny angażuje się w akcje na rzecz edukacji i ochrony środowiska naturalnego. Tylko w tym roku, we współpracy z inicjatywami Czysty Otwock i Czysty Karczew, przeprowadzone zostały na terenie Otwocka i okolic dwie duże akcje ekologiczne: #AmestDlaZiemi i #AmestDlaPszczół. Podczas pierwszej z nich do mieszkańców powiatu otwockiego trafiło łącznie ponad 300 drzew, a w trakcie drugiej przekazano około 500 roślin miododajnych, wspierających pracę pszczół. Co ważne, Amest Otwock przez cały rok dba o populację tych pożytecznych owadów. Na terenie składowiska już od kilku lat znajduje się pasieka.

- Działania edukacyjne  angażujące całą lokalną społeczność, są bardzo ważne. Zwłaszcza że naprawdę wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niewłaściwe zachowanie, wyrzucanie śmieci w nieprzystosowanych do tego miejscach, niesie za sobą olbrzymie zagrożenia dla środowiska naturalnego - podkreśla Cezary Jaszczyk z inicjatywy Czysty Otwock, zrzeszającej kilkuset wolontariuszy, którzy cyklicznie zajmują się sprzątaniem terenów zielonych na terenie powiatu otwockiego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »