Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Mieszkańcy Otwocka i okolic zasadzili setki drzew. Wielki sukces akcji #AmestDlaZiemi

Mieszkańcy Otwocka i okolic zasadzili setki drzew. Wielki sukces akcji #AmestDlaZiemi
Zobacz więcej zdjęć »
Platany, kasztanowce, glediczie, głogi, dęby i sosny – to nowi „mieszkańcy” Otwocka i jego najbliższej okolicy. W akcji #AmestDlaZiemi, zorganizowanej przez Amest Otwock sp. z o.o. z okazji Dnia Ziemi, zasadzono łącznie około 300 roślin.

Dzień Ziemi to wyjątkowy dzień w kalendarzu, kiedy niemal wszyscy z większą niż zazwyczaj troską spoglądamy na problemy, z którymi boryka się Matka Ziemia. Smog, niekorzystnie wpływający na nasze zdrowie, czy globalne ocieplenie to tylko niektóre z nich. – Problemy związane z ochroną środowiska z roku na rok stają się coraz poważniejsze. Tymczasem nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego rodzaju zagrożeń. A są one realne. Wystarczy spojrzeć na lasy, które są dobrem nas wszystkim, ostoją dzikiej przyrody. Jak pokazują niechlubne statystyki, każdego roku w Polsce likwiduje się tysiące dzikich wysypisk. Nieczęsto znajdują się one właśnie w parkach czy lasach, czyli miejscach, w których my-ludzie jesteśmy tylko gośćmi i które powinniśmy bezwzględnie szanować i chronić – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock sp. z o.o.

Dane udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny są dramatyczne. Tylko w 2019 r. zlikwidowano w Polsce 11 370 dzikich wysypisk, stanowiących zagrożenie pożarowe i środowiskowe. To oznacza, że każdego dnia usuwa się ich w kraju średnio ponad 30. W związku z tym firma Amest Otwock, na co dzień zajmująca się odpowiedzialnym i z poszanowaniem natury gospodarowaniem odpadami,  już po raz kolejny zainicjowała akcję na rzecz ochrony przyrody. W ramach inicjatywy #AmestDlaZiemi, współorganizowanej przez Nadleśnictwo Celestynów, przygotowano łącznie 300 drzewek, które już zostały przekazane mieszkańcom Otwocka i okolic.

Podczas akcji #AmestDlaZiemi posadzono między innymi kilkanaście drzewek przy parafii św. Wita w Karczewie, a wiele roślin trafiło również do parafian. Z kolei 24 kwietnia ponad 40 sadzonek zostało przekazanych uczestnikom cyklicznej inicjatywy sprzątania lasów, organizowanej przez partnera inicjatywy – Czysty Otwock i Czysty Karczew. – Drzewa dostarczają nam wszystkim dodatkowego tlenu, tak ważnego w miastach, gdzie często obserwuje się deficyt roślin. Ich obecność jest niezwykle istotna w dzisiejszych czasach, kiedy z wielu stron do powietrza dostają się szkodliwe dla organizmów żywych substancje, a w lasach powstają kolejne dzikie wysypiska. Wszystkie przedsięwzięcia, które poprawiają dobrostan terenów zielonych są bardzo potrzebne – zauważa Cezary Jaszczyk z inicjatywy Czysty Otwock.

Przygotowane w ramach akcji #AmestDlaZiemi platany, kasztanowce, glediczie, głogi, dęby i sosny znalazły swój nowy dom. Dzięki temu już niebawem będą pochłaniać dwutlenek węgla i zanieczyszczenia, jednocześnie produkując tak potrzebny naszym płucom, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19, tlen. – Cieszymy się, że otwocczanie tak chętnie wzięli udział w inicjatywie #AmestDlaZiemi. Nasze miasto już niebawem jeszcze bardziej się zazieleni – podsumowuje Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock sp. z o.o.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »