Dom » Nieruchomość

Mieszkania służbowe poszukiwane

Firmy, które szukają mieszkań dla swoich pracowników zazwyczaj wykorzystują do tego sprawdzone agencje pośrednictwa. Dzięki temu mogą z jednej strony liczyć na fachową obsługę i dopilnowanie wszelkich formalności, a z drugiej na skrócenie czasu poszukiwania lokalu.

Warto zaznaczyć, że istotna jest tutaj przede wszystkim lokalizacja - w miarę możliwości, jak najbliżej siedziby lub też z dogodnym dojazdem do firmy. Takie mieszkanie powinno być również w pełni wyposażone – chodzi tutaj zarówno o umeblowanie, jak i wyposażenie kuchni i łazienki.
Należy podkreślić, że takich jednostek mieszkalnych poszukują głównie zagraniczne firmy, które rozpoczynają działalność w naszym kraju. Zwłaszcza w początkowym stadium rozwijania projektu lokalne filie zagranicznych przedsiębiorstw korzystają z oddelegowanych z zagranicy pracowników, którym trzeba zapewnić mieszkanie w trakcie pobytu w naszym kraju. Warto jednak dodać, że zachodnie korporacje zazwyczaj nie poszukują mieszkań dla szeregowych pracowników, ale dla tych z wyższego szczebla. Z tym faktem związane są dodatkowe wymogi odnośnie tego rodzaju lokali. Takie „firmowe” mieszkania muszą, więc charakteryzować się wyższym standardem, niż te poszukiwane przez przeciętnego Kowalskiego. Chodzi tutaj zarówno o prestiżową lokalizację, wykończenie oraz większy metraż. Spore znaczenie zwłaszcza dla obcokrajowców ma obecność w budynku tzw. concierge. Osoba ta łączy funkcje recepcjonisty, kamerdynera, doradcy oraz sekretarza i stanowi duże wsparcie dla osób słabo lub w ogóle niemówiących po polsku. Dużym udogodnieniem jest również możliwość skorzystania z codziennej usługi sprzątania.
Firmy zagraniczne najczęściej poszukują mieszkań na czas zbliżony do jednego roku, ale nieraz są zainteresowane również najmem długoterminowym. Rodzime przedsiębiorstwa z kolei zwykle interesują się krótszym okresem najmu. W tym ostatnim przypadku w grę wchodzi okres od kilku miesięcy do nawet jedynie kilku dni.
Podsumowując trzeba podkreślić, że choć generalnie przyjętym rozwiązaniem w przedsiębiorstwach jest raczej wynajem mieszkania niż jego zakup, to jednak zdarzają się również i takie przypadki. Nie jest to jednak jeszcze praktyka na „masową” skalę.

Emmerson S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emmerson S.A.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »