Dom » Wnętrza

Mieszkanie pod wynajem – w co je wyposażyć

Wynajmowanie mieszkań to intratny interes. Nawet niewielki metraż przynosi bowiem stały dochód, tym większy im lepiej wykończone i wyposażone jest nasze lokum.

Co więc powinno się w nim znaleźć, byśmy łatwiej znaleźli najemców?

Wykończenie mieszkania, które przeznaczyć chcemy na wynajem, zależeć będzie od tego, komu chcielibyśmy je wynająć. Inny standard będzie wystarczający dla studentów, inny dla młodego małżeństwa, a jeszcze inny dla singla. W każdym jednak wypadku powinniśmy wziąć pod uwagę, że lokum – jego wykończenie i wyposażenie – bez względu na to, kto w nim zamieszka, narażone będzie na zniszczenia – czy to wynikające z normalnego użytkowania, czy z nieprzewidzianych wypadków losowych. Zanim wiec podejmiemy się zakupu wybranych materiałów i sprzętów, oceńmy ryzyko i zadecydujmy, czy faktycznie nas na nie stać.

Niektórzy potencjalni najemcy są w stanie wyposażyć mieszkanie samodzielnie – dowieźć własne meble, sprzęty AGD i RTV. Jeśli jednak sami zadbamy o to, by znalazły się na stanie mieszkania, prawdopodobnie znajdziemy chętnych znacznie szybciej. Tak naprawdę nie musimy inwestować we wszystkie możliwe sprzęty i najwyższą jakość. Na pewno potrzebna będzie kompletna łazienka: z umywalką, wanną lub prysznicem, wc, lustrem i szafką.

Niezbędne będzie także łóżko – jeśli mieszkanie przeznaczone jest dla studentów, wystarczy kanapa lub dwie (w zależności od liczby najemców). Z pewnością niezastąpiona będzie również szafa lub szafki i regał, które pomieszczą garderobę i inne akcesoria.

Aby mieszkanie było w pełni funkcjonalne, konieczne będzie także umeblowanie kuchni i zaopatrzenie jej w sprzęt AGD – lodówka  i kuchenka to podstawa. Do tego podstawowe naczynia i sztućce.

Jeśli mamy taką możliwość, możemy w mieszkaniu umieścić również telewizor. Nie jest to jednak sprzęt pierwszej potrzeby i jego brak jest często spotykamy, nawet w mieszkaniach o wysokim standardzie.

Bez względu na to, jakie sprzęty i akcesoria możemy umieścić w mieszkaniu na wynajem, pamiętajmy, że muszą być one sprawne i nadawać się do użytku – nic nie stoi na przeszkodzie, by były używane –tym mniejszy będzie żal, gdy ulegną zniszczeniu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Majkel007

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »