Rozrywka i wypoczynek » Prezenty

Mikołajkowa biblioteczka dla najmłodszych

Mikołajkowa biblioteczka dla najmłodszych
Zobacz więcej zdjęć »
Książka dla najmłodszych to zawsze dobry pomysł na prezent, a do tego o ogromnej wartości ogólnej. Rozwija wyobraźnię, inspiruje, bawi, a przez zabawę uczy i do tego wszystkiego zbliża wspólnie czytających - dorosłych i dzieci.


"Mądrość z Natury"

„Mądrość z Natury" (książka z płytą CD) to cykl bajek edukacyjnych w formie wierszy o charakterze społecznym. Opatrzone zostały mistrzowskimi nagraniami lektorskimi, pięknymi kompozycjami muzycznymi, unikatowymi ilustracjami, jak i stronami do kolorowania.
Autor, Michał Zawadka, w swojej premierowej pozycji przedstawia młodemu odbiorcy najcenniejsze relacje z drugim człowiekiem i naturą, opierając się na mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę. Za pośrednictwem jej piękna, przedstawionego w zabawny, miły sposób autor prezentuje w swoich wierszach ponad 460 faktów z encyklopedycznej wiedzy, opisując świat zwierząt małych i dużych, znanych i lubianych.
Morały bajek uczą dzieci przyjaźni, szacunku, umiaru, tolerancji, troski, roztropności, umiejętności dostrzegania i miłości do otaczającego nas świata.
„Mądrość z Natury" to także swoistego rodzaju manifest ochrony zwierząt, mający na celu kreować w młodym człowieku podświadome dbanie o piękno natury, aby w przyszłych latach nasza planeta miała szansę dzielić się swoją mądrością z następnymi pokoleniami.
W nagraniu bajek udział biorą: Joanna Jabłczyńska, Piotr Adamczyk, Robert Janowski, Krystyna Czubówna, Karolina Gruszka, Maciej Stuhr, Cezary Pazura.

Cena 39,90 zł
Autor: Michał Zawadka
Ilustracje: Tomasz Soin
Wydawnictwo: Mind&Dream


„Galeria Bajek"

„Galeria bajek" to synergia słowa i sztuki. To zbiór wierszy autorstwa Michała Zawadki, interpretowanych mistrzowskimi obrazami Rafała Olbińskiego. Historie bohaterów zawierają ważne życiowe lekcje, rozwijają umiejętności z zakresu kompetencji miękkich i relacji międzyludzkich. Idee zawarte w morałach bajek odbiorca ma szansę zobaczyć w budzących wyobraźnię obrazach. Jednocześnie połączenie poezji z „kulturą wysoką" uczy od najmłodszych lat wrażliwości na piękno sztuki, dostrzegania wielu poziomów przekazu i zabawy formą.
Dzięki obrazom, obecnym w publikacji również w formie otwartej (Mała Galeria - do kolorowania), książka zaprasza czytelnika do dialogu z autorem i malarzem. Subtelne przekłady Zdzisława Zabierzewskiego na język angielski czynią publikację jeszcze bardziej uniwersalną i międzynarodową.
Publikacja zawiera również Przewodnik dla rodziców, który przeprowadza dorosłych przez każdy wiersz, podpowiadając opowieści i scenariusze zabaw, dzięki którym dzieci przez zabawę poznają świat kompetencji miękkich. To gotowe narzędzie do budowania świadomego rozwoju społecznego dzieci przez integrację rodziny i współdziałanie grup szkolnych.
Przedmowę do „Galerii Bajek", wskazując na jej wielką wartość, napisał profesor Tony Buzan, autor ponad 140 książek na temat rozumowania, geniuszu i mózgu, przetłumaczonych na 30 języków, nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Cena: 49,90 zł
autor: Michał Zawadka
ilustracje: Rafał Olbiński
przedmowa: Tony Buzan
przekład angielski: Zdzisław Zabierzewski
Wydawnictwo: Mind&Dream


„Zarządzanie marzeniami"

Kolejna publikacja Michała Zawadki, autora bestsellerowych książek z zakresu rozwoju osobistego i społecznego dla dzieci i młodzieży, zaprasza najmłodszych do budowania postaw wobec codziennych działań, a rodziców do pełnego wyobraźni dialogu z nimi.
Wydawnictwo Mind&Dream przygotowało dla swoich czytelników dwie wersje wiekowe: 3+ i 6+. Młodsi, w treściach wierszy rozpoczynających książkę, poznając przygody małego słonia, kruchej muszli, małej mrówki czy niesfornych niedźwiedzi, dowiedzą się, dlaczego warto wierzyć w siebie, pokonywać wyzwania i jaką moc ma wytrwałość w działaniu. Starsi czytelnicy przekonają się, że łatwiej jest dążyć do celu tym, którzy są przeświadczeni o sile cierpliwości i uśmiechu, o wadze doceniania siebie oraz swoich osiągnięć. Tym, którzy wiedzą, że błąd nie jest porażką, i że żadne zadanie nie jest za trudne, gdy rozłożymy je na etapy. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy świadomi, że „nie musimy być mistrzem, żeby zaczynać, lecz musimy zacząć, by nim się stać", jak pisze Michał Zawadka.
Wiersze zostały wzbogacone scenariuszami dla rodziców, które pomagają wytłumaczyć dzieciom opisane w treści postawy i zachowania.
„Zarządzanie marzeniami. Managing Your Dreams" jest pierwszą tego typu publikacją dla dzieci na rynku. Autor łączy przesłanie wierszy z zabawą w zarządzanie własnymi planami. W interaktywnej części, przygotowanej z psychologiem dziecięcym, młodzi czytelnicy wyznaczą swoje marzenia, nauczą się wartości swojej pracy i poznają konsekwencje swoich działań. Na końcu publikacji czeka na nich niespodzianka w postaci zachęcających do działania zakładek motywacyjnych i plakatu.

Cena: 34,90 zł
Autor: Michał Zawadka
Grafika: Anita Graboś
Tłumaczenie: Zdzisław Zabierzewski
Wydawnictwo: Mind&Dream

Książki autorstwa Michała Zawadki dostępne są w salonach Empik, a także na www.empik.com i www.mindanddream.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kostrzewapr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »