Technologie » Komputery

Mini kompendium wiedzy drukarskiej dla zielonych

W dzisiejszych czasach nie ma chyba osoby, która nie miała potrzeby wydrukowania czegoś – począwszy od pracy magisterskiej po wizytówki czy plakaty.

Będąc studentem i wpisując w Google „drukarnia Kraków" ilość informacji jest zatrważająca. Trudno w tym wszystkim się połapać. Jakie są przeciętne ceny? Który rodzaj druku najlepszy? Cyfrowy, a może offsetowy. Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule - mini kompendium wiedzy.

Druk  offsetowy jest opłacalny przy bardzo dużych nakładach, gdy dana praca nie musi być wykonana natychmiast, ponieważ proces przygotowawczy zajmuje dość dużo czasu. Korzyści są jednak wymierne. Jest to druk tańszy, szybszy przy dużych nakładach, a także ciągle lepszy jakościowo.

Gdy zachodzi potrzeba szybkiego wydruku, małej liczby nakładów przy zachowaniu dość dobrej ilości najlepiej wybrać druk cyfrowy.

W drukarni możemy liczyć na pełen zakres usług, od składu komputerowego po obróbkę introligatorską.

Jeżeli natomiast chodzi o ceny przeciętnie możemy spodziewać się następujących opłat.  Wizytówki dwukolorowe ok. 1000 sztuk na ozdobnym papierze to wydatek w granicy 0,15 zł jedna. Etykiety samoprzylepne są bardzo tanie, 0,04 zł ale najczęściej dopiero przy zamówieniu sięgającym około 20 000 sztuk. Ulotki także w takiej ilości jak etykiety, to wydatek w granicy 0,10 za jedną. Najdroższe oczywiście są plakaty - drukując 1000 sztuk w formacie A2 zapłacimy około 800 zł.

Najtańsze oczywiście są wydruki zwykłej czarno - białej kartki, ok. 10 gr za sztukę, niewiele droższy jest wydruk kolorowy - 40 groszy za jedną kartkę.

Trzeba pamiętać, że im większa ilość drukujemy, tym tańsza cena za jedna sztukę.

Mam nadzieję, że „drukarnia Kraków" nie spędzą już snu powiek nikomu, a w szczególności żadnemu studentowi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Drukarnie Kraków
http://drukarniewkrakowie.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »