Technologie » Fotografia

Miniaturowy kamkorder Sony z systemem ostrości Fast Hybrid AF i przetwornikiem CMOS Exmor RS 1.0"

Miniaturowy kamkorder Sony z systemem ostrości Fast Hybrid AF i przetwornikiem CMOS Exmor RS 1.0"
Zobacz więcej zdjęć »
Kamkorder HXR-MC88 zaprojektowano w odpowiedzi na coraz szersze wykorzystanie materiałów wideo w szkolnictwie, administracji państwowej i przedsiębiorstwach

Podczas trwających w Las Vegas targów NAB 2019 firma Sony ogłosiła najnowszy model z rodziny swoich przystępnych cenowo i opłacalnych kamkorderów kompaktowych, które pozwalają twórcom treści dowolnie wybierać miejsca i techniki filmowania. Nowy HXR-MC88 łączy wysoką jakość obrazu z prostą obsługą i dobrze wpisuje się w potrzeby bardzo wielu podmiotów, od szkół po biura.

W zaspokojeniu zróżnicowanych potrzeb dzisiejszych filmowców pomagają nie tylko lekkość i miniaturyzacja: nowy kamkorder HD jest także wyposażony w zaawansowany procesor BIONZ X. Zwiększa on realizm obrazu i pozwala na użycie dodatkowych funkcji, których działanie jest uzależnione od szybkości przetwarzania w kamerze. Duży, warstwowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS typu 1,0" o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela zapewnia imponujące efekty rozmycia tła i niezwykłą czułość. Rejestrowany obraz ma wysoką jakość i niski poziom szumu zarówno przy słabym, jak i bardzo silnym oświetleniu. Ponieważ minimalny poziom jasności wynosi 1,7 luksa (przy 1/30 s), wyraźny i stabilny obraz uzyskuje się nawet podczas zdjęć w ciemniejszej scenerii.

Model HXR-MC88 jest owocem doświadczenia Sony w projektowaniu kamer i doskonaleniu jakości obrazu, a zastosowany w nim system automatyki ostrości Fast Hybrid AF zapewnia idealnie ostry obraz nawet przy filmowaniu szybko poruszających się obiektów. 

— Materiały wideo szybko stają się potężnym narzędziem do komunikacji, pozwalającym dotrzeć z przekazem do uczestników seminariów, wewnętrznych szkoleń, zajęć lekcyjnych, a nawet do adresatów promocji w serwisach społecznościowych — podkreśla Norbert Paquet, dyrektor ds. zarządzania produktami w Sony Professional Solutions Europe. — Dzięki nowemu HXR-MC88 wiele podmiotów zyska proste i intuicyjne w użyciu rozwiązanie do tworzenia atrakcyjnych treści.  Wprowadzenie tego modelu wpisuje się w filozofię firmy Sony, która stara się dostarczać klientom narzędzia dostosowane do różnych potrzeb, zastosowań i możliwości finansowych.

Kamkorder HXR-MC88 jest wyposażony w obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym. Wartość tę można zwiększyć do 24x za pomocą funkcji Clear Image Zoom, zachowującej pełną rozdzielczość obrazu dzięki technologii Super Resolution. 14,2-megapikselowy przetwornik CMOS i opracowana przez Sony funkcja Digital Extender pozwalają podwoić ten zakres do 48x i filmować różnorodne ujęcia, od szerokokątnych po zbliżenia. Do zwiększenia funkcjonalności kamery, a także jakości dźwięku i niezawodności połączenia, przyczynia się wejściowe gniazdo audio typu Cannon (XLR) oraz uchwyt na mikrofon. Wbudowany 4-stopniowy filtr ND umożliwia szybkie dostosowywanie kamkordera HXR-MC88 do pracy w różnych warunkach i utrwalanie ostrego, wyraźnego obrazu z dużą ilością szczegółów, niezależnie od miejsca i pory.

Model HXR-MC88 będzie znakomitą pomocniczą kamerą w produkcji programów HD. Zapis obrazu odbywa się w popularnym wśród twórców treści formacie AVCHD, zwiększającym możliwości edycji na etapie postprodukcji. Kamkorder jest przystosowany do zdalnego sterowania przy użyciu pilota RM-30BP, a po połączeniu z mikserem Multi-Camera Live Producer MCX-500 może służyć do strumieniowego transmitowania wydarzeń na żywo przy użyciu prostego i niedrogiego systemu produkcyjnego.

Sprzedaż najnowszego kamkordera rozpocznie się w lipcu 2019 r. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »