Technologie » Internet

Minister Gospodarki Patronem Honorowym Programu Użyteczna Strona

Minister Gospodarki Patronem Honorowym Programu Użyteczna Strona
Zobacz więcej zdjęć »
Minister Gospodarki, wicepremier Waldemar Pawlak objął patronatem honorowym Ogólnopolski Program Certyfikacyjny Użyteczna Strona, organizowany przez Fundację Obserwatorium Zarządzania.

Celem Programu jest stałe podnoszenie poziomu użyteczności stron internetowych w Polsce.

Patronat ze strony Ministerstwa dowodzi, jak wielką rolę na polskim rynku spełnia Program „Użyteczna Strona”– podkreśla menedżer projektu Agnieszka Chaber-Tomczak – naszym celem jest popularyzacja idei użyteczności oraz stały wzrost poziomu zadowolenia e-klientów. Cieszymy się, że nasz Program zyskał uznanie ze strony najwyższych władz państwowych.

Organizacje przystępujące do Programu Certyfikacyjnego Użyteczna Strona podlegają szczegółowemu i wieloaspektowemu audytowi, którego celem jest określenie obszarów funkcjonowania serwisu, w których użytkownicy zgłaszają najwięcej trudności oraz określenie poziomu funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz jakości serwisu. Po zakończeniu etapu badawczego, każdy podmiot otrzymuje indywidualny raport, zawierający szczegółowe wyniki badania, jak również rekomendacje i wskazówki, które mogą pomóc w udoskonalaniu firmowego serwisu internetowego. Celem wprowadzanych zmian jest  przede wszystkim spełnienie oczekiwań e-klientów i sprawienie, aby ich doświadczenie z korzystania z serwisu było jak najlepsze.

Program uzyskał wsparcie ze strony ministra, ponieważ jego idea doskonale wpisuje się w politykę prowadzoną przez Departament Gospodarki Elektronicznej. W uzasadnieniu decyzji o objęciu patronatem honorowym przedstawiciele ministerstwa podkreślili,  że program przyczynia się do  upowszechnienia wiedzy na temat możliwości wykorzystania kanałów elektronicznych wśród przedsiębiorców oraz rozwoju e-commerce w Polsce.

W czasach powszechnej informatyzacji i przenoszenia relacji z klientami w przestrzeń wirtualną, żadnego przedsiębiorcy nie stać na zlekceważenie ich preferencji, ale świadomość tego jak budować użyteczne witryny internetowe jest nadal mało rozpowszechniona i dostępna tylko dla wąskiego grona. Tylko przekrojowa, ekspercka analiza może określić jak zadbać o potrzeby i bezpieczeństwo klientów w sieci, a dla wielu przedsiębiorstw jej wartość rynkowa pozostaje poza zasięgiem możliwości budżetowych. Tymczasem Certyfikat Użyteczna Strona to inicjatywa środowiskowa, oferująca wszechstronne badanie użyteczności za dużo niższą cenę, a przyznane Godło stanowić będzie namacalny dowód, że preferencje użytkowników leżą w centrum zainteresowania organizacji. Dodatkową wartością płynącą z uczestnictwa w projekcie jest szeroki pakiet wsparcia pochodzący od organizatorów i partnerów programu. Z jednej strony, są to różne narzędzia umożliwiające dalsze monitorowanie i doskonalenie serwisu oraz zwiększanie wyników zasięgowych. Z drugiej, organizatorzy zapewniają możliwość promocji Laureatów oraz wykorzystanie Godła do celów marketingowych oraz w szerszych działaniach komunikacyjnych.

Certyfikat jest akredytowany przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Partnerami Merytorycznymi Programu Użyteczna Strona są: UseLab Sp. z o.o., SARE Sp. z o.o.,  bluerank Sp. z o.o., Gemius S.A., Codecoders, Eyetracking Sp.z o.o.

Patronami Medialnymi Programu są: Grupa Onet.pl S.A., Wirtualna Polska S. A., gazeta.pl, Interia.pl S.A..

Więcej informacji o programie i pełna oferta znajdują się na stronie www.uzytecznastrona.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agnieszka Andrzejczak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »