Gospodarka » Bezpieczeństwo

Mistrz Bezpiecznej Jazdy – bezpłatne warsztaty w Galerii Katowickiej

Mistrz Bezpiecznej Jazdy – bezpłatne warsztaty w Galerii Katowickiej
Zobacz więcej zdjęć »
W XXI wieku większość z nas codziennie używa wind, schodów i chodników ruchomych. Wykorzystujemy je powszechnie i często, dlatego że są dla nas komfortowe i bezpieczne. Jednak nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od sposobu korzystania ze środków komunikacji transportu bliskiego.

Doskonałą szansą do odświeżenia tej wiedzy będą bezpłatne warsztaty pt. „Mistrz Bezpiecznej Jazdy” organizowane przez firmę Otis w ramach programu ,,Mamo, Tato, weź mnie za rękę’’, które odbędą się 5 września w Galerii Katowickiej.

W 1853 roku na EXPO w Nowym Jorku amerykański konstruktor Elisha Otis pokazał pierwszy na świecie nowatorski, bezpieczny dźwig osobowy. Wynalazek pozwolił ludziom realizować marzenia o sięganiu chmur. Bez bezpiecznych wind budowanie wieżowców byłoby zupełnie bezcelowe i niepraktyczne. Kto byłby w stanie kilka razy dziennie pokonywać setki schodów?

Z perspektywy XXI wieku, gdzie windy, schody i chodniki ruchome są powszechne i  towarzyszą nam od najmłodszych lat, nie zastanawiamy się nad zasadami korzystania z nich. Warto jednak pamiętać, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Informacje i piktogramy umieszczane na windach, schodach i chodnikach ruchomych mają pomóc nam we właściwym ich użytkowaniu. Szczególnie istotną kwestią jest promowanie prawidłowych zasad i postaw bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

Służą temu warsztaty firmy Otis - Mistrz Bezpiecznej Jazdy - podczas których dzieci dowiedzą się, jak właściwie korzystać z wind i schodów ruchomych, co oznaczają umieszczone na nich znaki oraz co robić w sytuacjach zagrożenia. Nową wiedzę będą mogli sprawdzić w konkursie z nagrodami. Teorię dopełni prezentacja eksperta, który opowie, jak wygląda praktyczne zastosowanie zasad bezpieczeństwa. Ponadto pokaże specjalistyczny sprzęt ochronny, którym posługuje się na co dzień w swojej pracy.

Bezpłatne warsztaty odbędą się w Galerii Katowickiej w środę, 5 września, już od godz. 09:00 do godz. 17:00, na poziomie 0 przy schodach ruchomych obok salonu RTV EURO AGD.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »