Społeczeństwo » Społeczeństwo

Mistrzowska Akademia Miłości i Mira Jankowska w Klubie Zygmuntowskim

Mistrzowska Akademia Miłości i Mira Jankowska w Klubie Zygmuntowskim
Zobacz więcej zdjęć »
Jaki jest Twój język miłości i jak zbudować dobre relacje z sobą i z innymi? Odpowiedzi na te pytania pomaga odnaleźć Mira Jankowska i jej „Mistrzowska Akademia Miłości”. Uczestnicy spotkania Klubu Zygmuntowskiego mieli okazję dowiedzieć się m. in. co jest podstawą udanego życia społecznego

O miłości napisano i powiedziano wiele, ale niewielu potrafi to robić w tak charyzmatyczny i nowatorski sposób jak Mira Jankowska – dziennikarka, założycielka Mistrzowskiej Akademii Miłości, z którą w Klubie Zygmuntowskim rozmawiał Grzegorz Barasiński. Zgromadzeni mogli posłuchać o 5 językach miłości i o tym, że ważne jest aby każdy z nas najpierw zrozumiał swój własny, by później móc zrozumieć drugiej osoby.

Nie zabrakło także krótkiej historii o tym jak powstała Mistrzowska Akademia Miłości. To inicjatywa dzięki której ludzie uczą się jak budować dobre relacje z samym sobą, bo tylko wtedy można budować je także z drugą osobą. Redaktor Janowska podkreślała, jak ważne jest rozwijanie własnych atutów i talentów, bo tylko osoby spełnione i żyjące w zgodzie z samym sobą mogą współdziałać z innymi. Zapytana o patriotyzm Mira Jankowska powiedziała, że jest to rozpoznanie, co ja jako człowiek mogę zrobić, aby świat był lepszy. Czyli rozwijanie kompetencji i umiejętności, bo one zobowiązują do pracy na rzeczy innych ludzi.

Podsumowaniem spotkania z założycielką Mistrzowskiej Akademii Miłości są słowa „Masz coś – doceniaj to, dbaj o to, szanuj i rozwijaj”, które odnoszą się do tworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Aby móc je tworzyć należy zacząć od siebie. Ta myśl zakończyła spotkanie w Klubie Zygmuntowskim i bez wątpienia zainspirowała wiele obecnych na spotkaniu osób.

Organizatorem spotkań Klubu Zygmuntowskiego jest Fundacja im. Zygmunta Starego, a sam Klub Zygmuntowski jest miejscem intelektualnych spotkań i dyskusji. Spotkania odbywają się cyklicznie – w każdy poniedziałek o godz. 18:00. Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://fundacjazygmuntastarego.pl/klub-zygmuntowski/najblizsze-spotkanie/.


Barbara Marcisz

Fot. Jan LorekRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fundacja im. Zygmunta Starego
http://www.fundacjazygmuntastarego.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »