Motoryzacja » Samochody

Mitsubishi Motors na wystawie Frankfurt Motor Show 2015!

Mitsubishi Motors na wystawie Frankfurt Motor Show 2015!
Zobacz więcej zdjęć »
Unowocześniony Outlander PHEV z koncepcją stylizacyjną Dynamic Shield debiutuje w Europie.

MITSUBISHI MOTORS NA SALONIE FRANKFURT MOTOR SHOW IAA 2015
 - Unowocześniony Outlander PHEV z koncepcją stylizacyjną Dynamic Shield debiutuje w Europie
 
Podczas sześćdziesiątego szóstego salonu Frankfurt Motor Show (IAA)*1 firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje nowy model Mitsubishi Outlander PHEV 2016, który będzie świętował swoją europejską premierę. Obok Outlandera PHEV pojawi się rajdowa odmiana tego modelu, która weźmie udział w rajdzie cross-country Baja Portalegre 500*2, a także 15 innych produkcyjnych modeli (13 podczas dni prasowych, więcej informacji na ostatniej stronie). Na stoisku firmy MMC pojawi się również system dostarczania energii Vehicle-to-Home (V2H), który będzie oferowany wraz z nowym Outlanderem PHEV. Oprócz tego japońska firma pokaże system Smartphone Link Display Audio (SDA) wspierający zarówno rozwiązania Android Auto*3, jaki i Apple CarPlay*4, które już od sierpnia tego roku są oferowane w Europie w modelu Pajero.
*1: Salon odbędzie się w hali wystawienniczej Messe Frankfurt we Frankfurcie nad Menem w Niemczech między 15 a  27 września. Więcej informacji na stronie http://www.iaa.de/en/press-room/ (strona w języku angielskim)
*2: Rajd cross-country odbędzie się we wschodniej części Portugalii w dniach od 22 do 24 października tego roku. Więcej informacji na stronie http://www.bajaportalegre.com/homepage.aspx?menuid=36 (strona w języku angielskim)
*3: Android i Android Auto są znakami towarowymi firmy Google Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
*4: Apple CarPlay, iPhone i Siri są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
 
Nowe Mitsubishi Outlander PHEV wyróżnia nowa stylizacja przedniej części nadwozia stworzona w oparciu o koncepcję stylistyczną „Dynamic Shield”, wdrażaną w najnowszych modelach MMC. Inżynierowie japońskiej firmy podnieśli jakość wykończenia wnętrza oraz unowocześnili nadwozie, podwozie i układy napędowe. Ponadto, nowy model odznacza się lepiej wyciszonym przedziałem pasażerskim, lepszym przyspieszeniem, lepszymi właściwościami jezdnymi, wyższym komfortem resorowania, wyższą wydajnością ekologiczną oraz innymi rozwiązaniami poprawiającymi osiągi i jakość wykończenia.
 
Nowe Mitsubishi Outlander PHEV to elektryczna hybryda typu plug-in oferująca możliwość dostarczania energii elektrycznej domostwom, co potęguje wszechstronność tego modelu, gdy jest on zaparkowany.
 
Mitsubishi Outlander PHEV zadebiutowało w Japonii w styczniu 2013 roku, jako pierwszy na świecie hybrydowy SUV typu plug-in z napędem 4WD. Model ten jest obecnie eksportowany do 48 państw, w tym do Europy, zachowując tytuł najlepiej sprzedającego się auta typu PHEV na świecie - łącznie klienci odebrali około 70 000 sztuk tego modelu.
 
Auto jest napędzane opracowanym przez Mitsubishi Motors systemem Plug-in Hybrid EV, obejmującym układ napędowy Twin Motor 4WD z dwoma silnikami, z których jeden napędza przednie, a drugi tylne koła, a także akumulatorem o dużej pojemności zlokalizowanym pod podłogą. Model ten może poruszać się z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej, nie zużywając przy tym paliwa i nie emitując CO2. Mitsubishi Outlander PHEV to SUV segmentu premium, oferujący doskonałe osiągi, płynne przyspieszenie będące zasługą systemu Twin Motor 4WD, doskonałą wydajność paliwową oraz bezgłośną pracę w trybie EV.
 
 
 
 
 
 
 
Outlander PHEV 2016MY w specyfikacji europejskiej
 
1. Nowe Mitsubishi Outlander PHEV -  najważniejsze zmiany:
 
1) Design nadwozia
* Nowy wygląd przedniej części nadwozia nawiązuje do koncepcji designerskiej Dynamic Shield. Czarna, środkowa sekcja przedniego pasa, sugerująca moc i osiągi, jest otoczona zderzakiem zachodzącym na boki nadwozia, tworząc kształt dający wrażenie dynamiki i siły. Ponadto, przód auta pełni ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno osobom podróżującym wewnątrz auta, jak i samemu samochodowi.
* Zastosowanie świateł LED do jazdy dziennej zintegrowanych z modułem reflektorów LED, a także tylnych lamp zespolonych z LED-owymi światłami stopu tworzy obraz nowoczesnego i zaawansowanego technicznie auta.
* Osłona dolnej partii przedniego zderzaka dodaje autu dynamiki i stabilności utożsamianej z konstrukcjami typu SUV.
* Ekskluzywne poszerzenia zderzaków, boczne elementy ozdobne i inne elementy dekoracyjne są w kolorze lakieru, co tworzy sportowy, harmonijny projekt wysokiej jakości.
* Outlander PHEV został również wyposażony w 18-calowe, aluminiowe obręcze o dwóch odcieniach z nowym wzorem lśniących ramion, które dodają całości eleganckiego i sportowego charakteru.
2) Wnętrze
Nowe Mitsubishi Outlander PHEV oferuje elegancki wystrój wnętrza, zwracający uwagę na luksusowe wykończenie wysokiej jakości.
* Nowa tapicerka siedzeń i nowe materiały - oprócz oferowanej już sportowej, czarnej tapicerki skórzanej, Outlander PHEV jest teraz dostępny z luksusową, brązową tapicerką skórzaną. W fotelach zastosowano natomiast specjalnie wymodelowane gąbki i wyściełanie, idealnie dopasowane do postury pasażerów. Co więcej, na siedzeniach i na tapicerce w drzwiach zastosowano dekoracyjne przeszycia, a wstawki w drzwiach są teraz wyściełane miękkim materiałem.
* Mitsubishi Outlander PHEV oferuje czteroramienną kierownicę pokrytą skórą wysokiej jakości i zapewniającą komfort i pewny chwyt, a także srebrne przyciski sterujące z chromowanym wykończeniem.
* Daszek tablicy przyrządów otrzymał srebrne przeszycie, a wykończenie nowej konsoli centralnej przywodzi na myśl czarne, lakierowane elementy typowe dla tradycyjnego japońskiego rzemiosła. W desce rozdzielczej i w panelach drzwiowych wykorzystano czarne motywy dekoracyjne oraz lśniące akcenty wykończeniowe.
3) Lepiej wyciszona kabina
* Podczas prac nad wyciszeniem kabiny nowego Outlandera, japońscy inżynierowie zlokalizowali i poprawili ponad 30 różnych obszarów w całym aucie, włączając w to silnik i okolice kół, stosując dodatkowe materiały wygłuszające i tłumiące dźwięki, materiały antywibracyjne oraz dynamiczne amortyzatory. Wszystko to zaowocowało stworzeniem lepiej wyciszonej kabiny pasażerskiej i niższych szumów wiatru.
* Dźwięk zamykania drzwi również został poprawiony poprzez zmodyfikowanie uszczelek w drzwiach. Dzięki temu samochód słusznie sprawia wrażenie lepiej wykonanego i solidniejszego.
 
4) Lepsze przyspieszenie
* Lepsze przyspieszenie ze startu zatrzymanego w ruchu miejskim i lepsze reakcje układu napędowego podczas jazdy uzyskano dzięki modernizacji układu hybrydowego typu plug-in.
5) Lepsze właściwości jezdne, wyższa stabilność, wyższy komfort podróżowania
* Zastosowanie zmodernizowanego wspornika przedniego zawieszenia oraz zwiększenie sztywności nadwozia zaowocowało większą precyzję kierowania, wyższą stabilnością kierunkową oraz wyższą jakością podróżowania.
* Wyższa stabilność, mniejsze wibracje i niższy hałas przenoszony z opon to zasługa wzmocnienia struktury tylnego zawieszenia.
* Zwiększona pojemność przednich i tylnych amortyzatorów oraz większe tylne stabilizatory w celu poprawy stabilności w zakrętach i komfortu jazdy.
6) Lepsza wydajność ekologiczna
* Optymalizacja układu sterowania elektrycznym systemem hybrydowym typu plug-in oraz obniżone tarcie silnika zaowocowało obniżeniem emisji CO2 z 44 g/km do 42 g/km (w cyklu pomiarowym NEDC*5) - to jeden z najlepszych wyników w klasie.
*5: New European Driving Cycle.
 
7) Bezpieczeństwo
* Oprócz zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, które wykrywają ryzyko kolizji i pomagają uniknąć zderzeniom lub zminimalizować ich skutki, nowy Outlander PHEV oferuje nowe układy podnoszące bezpieczeństwo podróżowania:
o Ultrasonic Misacceleration Mitigation System (opcja): system ma zapobiegać wypadkom spowodowanym nieumyślnym wciśnięciem pedału gazu. Układ kontroluje ruszanie i wyemituje ostrzeżenie, jeśli kierowca nieumyślnie wciśnie pedał gazu w sytuacji, w której czujnik systemu wykryje przeszkodę znajdującą się w na torze ruchu auta podczas jazdy do przodu lub do tyłu.
o Multi-around Monitor: system kamer rozmieszczonych dookoła auta dostępny w wyższych wersjach wyposażenia pomaga kierowcy podczas parkowania w trudno dostępnych miejscach, prezentując widok otoczenia z lotu ptaka.
 
2. Outlander PHEV i system dostarczania energii V2H
Dwutorowy układ dostarczania energii elektrycznej z wykorzystaniem systemu V2H*6 pomiędzy samochodem elektrycznym a domostwem jest już wykorzystywany w Japonii*7, natomiast w Europie debiutuje wraz z nowym Mitsubishi Outlanderem PHEV.
 
Nowe Mitsubishi Outlander PHEV jest nie tylko środkiem transportu. Dzięki systemowi V2H auto jest teraz w stanie dostarczać energię elektryczną dla domostw z wykorzystaniem energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorach. Ponadto, po podłączeniu samochodu do systemu HEMS (system zarządzania energią w domostwie) pozwala on w bardziej wydajny sposób wykorzystywać energię elektryczną w domu poprzez ograniczenie strat energetycznych.
 
Co więcej, w połączeniu z panelami słonecznymi lub innymi formami pozyskiwania energii odnawialnej, nowe Mitsubishi Outlander PHEV umożliwia także wykorzystywanie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w sposób bardziej przyjazny środowisku i bardziej efektywny.
*6: Vehicle to Home.
*7: Z osobnym urządzeniem V2H. Niektóre urządzenia V2H mogą nie być kompatybilne z Outlanderem PHEV. 
 
Gama modeli MMC na wystawie IAA 2015
Model
Liczba aut na wystawie
Uwagi
 
Dni prasowe
Dni publiczne
 
Nowy Outlander PHEV 2016
6
6
Europejski debiut
Nowy Outlander PHEV 2016
Samochód rajdowy Baja Portalegre 500
1
1
Europejski debiut
Nowe Mitsubishi Outlander 2016
2
1
 
L200 (Double Cab)
1
1
Triton lub Strada w niektórych państwach
i-MiEV
1
1
 
Space Star
 
1
Mirage w niektórych państwach
Pajero
1
1
Montero lub Shogun w niektórych państwach
ASX
1
2
RVR lub Outlander Sport w niektórych państwach
Lancer Sportback
 
1
Galant Fortis Sportback w Japonii
Łącznie
13
15
 
 
Kontakt dla przedstawicieli mediów: Kinga Lisowska tel. +48 22 46 31 875,+48 22 46 31 800 w.175, 0 609 290 133, kinga.lisowska@mitsubishi-motors.pl Zdjęcia wszystkich modeli przeznaczone do publikacji znajdują się w internetowym serwisie prasowym www.press.mitsubishi.pl  Dla dziennikarzy przeznaczona jest również strona Mitsubishi Motors Corporation: https://library.mitsubishi-motors.com/contents/
3


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaKozlowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »