Firma » Finanse

MLP Group rozszerza ekspansję

MLP Group rozszerza ekspansję
Zobacz więcej zdjęć »
MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za pierwsze półrocze br. W tym okresie Grupa osiągnęła zysk netto w wysokości 69,2 mln zł podwajając wynik sprzed roku.

W drugim półroczu MLP Group planuje rozpoczęcie ekspansji na rynku austriackim i intensyfikację operacji na rynku niemieckim.

MLP Group, deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych, w pierwszym półroczu 2019 roku uzyskał 67,5 mln zł przychodów, czyli o 4,1% więcej w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wyłączając wpływ umowy deweloperskiej, będącej transakcją o charakterze jednorazowym, dynamika przychodów wyniosła 13%. Grupa zanotowała 93,3 mln zł zysku na działalności operacyjnej, co jest wynikiem o 30,4% wyższym niż rok wcześniej (było 71,6 mln zł). MLP Group jednocześnie ponad dwukrotnie  poprawiło wynik netto wypracowując 69,2 mln zł względem 31,5 mln zł zysku uzyskanego w pierwszym półroczu 2018 r. Deweloper powierzchni magazynowych na koniec czerwca 2019 r. posiadał kapitały własne (aktywa netto) o wartości 877,2 mln zł, czyli o 7,6% wyższe niż wartości wykazane na koniec 2018 roku. Z kolei wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła o 12,9% do 1,63 mld zł.

„Pierwsze półrocze tego roku było dla nas bardzo udane zarówno pod względem osiągniętych wyników finansowych oraz w zakresie działalności operacyjnej. W szczególności bardzo dynamicznie rozwijaliśmy się na rynku niemieckim. Z L-Shop Team zawarliśmy długoterminową umowę najmu 56 tys. m2 w MLP Unna. Kupiliśmy działkę pod budowę nowego parku logistycznego w okolicach Berlina. Podpisaliśmy również list intencyjny na zakup nieruchomości w Mönchengladbach pod projekt o powierzchni docelowej 55 tys. m2, a także umowy rezerwacyjne na zakup gruntów inwestycyjnych w okolicach Kolonii oraz Koblencji oraz także zwiększamy wynajem na rynku rumuńskim” - podkreślił Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Grupa zamierza kontynuować dynamiczny rozwój także w kolejnych okresach. „W drugim półroczu planujemy rozpoczęcie ekspansji na rynku austriackim w okolicach wiedeńskiego lotniska. Także na polskim rynku kontynuujemy szybki rozwój. W najbliższym czasie dokonamy m.in. akwizycji gruntów w Polsce Centralnej oraz w okolicach Wrocławia” – dodał Radosław T. Krochta.

W pierwszym półroczu br. Grupa realizowała projekty inwestycyjne o łącznej powierzchni 53,5 tys. m² oraz posiadała w przygotowaniu 58,9 tys. m2 co łącznie daje 112,5 tys. m2. W tym okresie w ramach 4 parków logistycznych zakończona została budowa obiektów liczących łącznie 56,2 tys. m2. Na koniec czerwca br. Grupa posiadała 594,3 tys. m2 gotowej powierzchni. Z kolei docelowa powierzchnia do zabudowy na posiadanych gruntach sięgała blisko 1,1 mln m2, co oznacza możliwość podwojenia skali działalności.

Zgodnie ze strategią „build & hold”  MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu.  Doceniają to najemcy, którzy przez cały okres współpracują z tymi samymi osobami odpowiadającymi za wysoką jakość świadczonych usług.

Więcej informacji także na www.mlpgroup.com

 

 

Dodatkowych informacji udzielają:

 

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

Tel. (22) 833 35 02, 698 612 866

e-mail: mskowronek@tauber.com.pl  

 

Andrzej Kazimierczak, Tauber Promotion

Tel. (22) 833 23 88, 660 254 132

e-mail:akazimierczak@tauber.com.pl


 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »