Firma » Biznes

MNK Partners nabywa nowe aktywa 
dla swojego paneuropejskiego funduszu inwestycyjnego MNK ONE

MNK Partners kontynuuje działalność inwestycyjną w Europie i ogłasza nabycie, w imieniu swojego paneuropejskiego profesjonalnego funduszu dochodowego MNK ONE, budynku uniwersytetu znajdującego się w Budapeszcie.

MNK Partners kontynuuje działalność inwestycyjną w Europie i ogłasza nabycie, w imieniu swojego paneuropejskiego profesjonalnego funduszu dochodowego MNK ONE, budynku uniwersytetu znajdującego się w Budapeszcie. Transakcja ta jest w zgodzie z realizacją strategii dywersyfikacji geograficznej i dochodowej funduszu rozpoczętej pod koniec 2019 roku.

Po kilku transakcjach w Irlandii, Polsce i Portugalii, w sektorach opieki zdrowotnej, biurowym, handlowym i hotelarskim, MNK Partners zdecydowało się na transakcję za 6,3 mln euro, która dotyczy aktywów sektora edukacyjnego zlokalizowanych na Węgrzech.

Nieruchomość znajduje się w samym sercu stolicy Węgier – Budapeszcie – w dzielnicy gęsto zamieszkałej i dobrze skomunikowanej z pozostałymi częściami miasta.

Nabyte aktywa są w całości wynajęte akredytowanej uczelni należącej do Docler Holding. To grupa uczelni oferujących różne krajowe i międzynarodowe programy studiów z zakresu technologii, sztuki, mediów, sportu czy gier wideo.

Uczelnia ta wyznacza standardy dla prywatnych uczelni wyższych na Węgrzech. Ma łączną powierzchnię 7500 metrów kwadratowych, 40 miejsc parkingowych i ma umowę wynajmu podpisaną na kolejne 11 lat.

– Nabycie nieruchomości na Węgrzech wpisuje się w koncepcję funduszu MNK One, polegającą na dywersyfikacji, zarówno pod względem geograficznym, jak i sektorowym. Wpisuje się również w strategię MNK Partners: przeprowadzać transakcje, które naszym zdaniem przyniosą naszym inwestorom zwrot i potencjalne zyski. Co więcej, jest to zgodne z naszym kierunkiem rozwijania strategii SRI MNK Partners: inwestowanie w uniwersytet pozwala nam wspierać edukację, kluczowy temat zrównoważonego rozwoju – wyjaśnia Mansour Khalifé, prezes MNK Partners.

W trakcie transakcji w kwestiach prawnych MNK Partners doradzała firma Schonherr. Natomiast w kwestiach komercyjnych i technicznych Avison Young. Konsultacje podatkowe były prowadzone z firmą Ecovis.

MNK ONE to profesjonalnie stworzony fundusz przeznaczony na rynki inwestycyjne w Belgii, Francji, Luksemburgu i Polsce. We Francji jest on ściśle zarezerwowany dla inwestorów profesjonalnych w ramach definicji dyrektywy 2014/65/UE "MIFID 2" i zgodnie z zastosowaniem dyrektywy, w jurysdykcji belgijskiej, francuskiej, luksemburskiej i polskiej w ramach paszportu europejskiego .

Kontakt do mediów

Inga Ryfka

Account Executive

+48 790 393 471

i.ryfka@agencjafaceit.pl

O MNK Partners

Grupa MNK Partners, z siedzibą w Paryżu, Luksemburgu i Warszawie, jest firmą specjalizującą się w ogólnoeuropejskich inwestycjach w nieruchomości o wysokim potencjale wartości dla francuskich i międzynarodowych klientów profesjonalnych. Stworzona w 2017 roku przez Mansoura Khalifé, MNK Partners Group pozycjonuje się jako jeden z wiodących graczy w świecie paneuropejskich profesjonalnych funduszy nieruchomości.

Grupa organizuje i zarządza poprzez swoją firmę zarządzającą MNK partners France, rozwiązaniami inwestycyjnymi w ramach mandatów zarządzania zbiorowego i zarządzania prywatnego (fundusze dedykowane, transakcje klubowe).

Unikalne doświadczenie MNK Partners w zarządzaniu inwestycjami i aktywami, jakość badań i "butikowe" podejście do wyzwań stawianych przez klientów pozwalają grupie wykorzystać ogromną wiedzę w zakresie strukturyzacji finansowej i nieruchomości oraz lepiej identyfikować i realizować możliwości inwestycyjne.

Grupa zatrudnia obecnie 15 pracowników w 3 europejskich biurach (Paryż, Luksemburg i Warszawa) i jest zaangażowana w aktywa o wartości prawie 400 milionów euro, z czego około 200 milionów euro znajduje się pod zarządzaniem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.lipinski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »