Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Mobilny Punkt Krwiodawstwa w Porcie Łódź

Mobilny Punkt Krwiodawstwa w Porcie Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
W sobotę, 8 listopada na parkingu Portu Łódź, pojawi się Mobilny Punkt Krwiodawstwa. Przez trzy godziny, od 14.00 do 17.00, będzie czekał na osoby, które regularnie ratują w ten sposób życie innych oraz tych, którzy zechcą zostać honorowymi dawcami po raz pierwszy.

Krew codziennie ratuje życie osobom, które tracą ją w wyniku wypadków lub są poddawane operacjom. Potrzebują jej cierpiący na choroby przewlekłe i onkologiczne. Niedostępność tego drogocennego leku, który pomimo postępu medycyny nadal nie może być wyprodukowany syntetycznie, ma realny wpływ na życie nasze oraz naszych bliskich. Warto wiedzieć, że donacja krwi jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, a jej społeczny wymiar, ze względu na dobro bezinteresownego ratowania życia ludzkiego, jest bezcenny. Sam proces oddawania krwi nie jest ani długi ani skomplikowany. Jednorazowo pobiera się jej tylko 450 ml, a samo pobranie trwa zwykle 5-10 minut. Wywiad lekarski, rejestracja i badania zajmą w sumie od 40 do 50 minut. Późnej wystarczy odebrać jedynie paczkę ze słodyczami i napojem energetycznym, stanowiącym ekwiwalent kaloryczny za oddaną krew. Tylko takie czynności musimy podjąć, aby uratować komuś życie.

 

- Wsparcie idei krwiodawstwa to nie tylko obowiązek, ale i ogromna potrzeba, którą pragniemy upowszechniać. Obecność Mobilnego Punktu Krwiodawstwa w Porcie Łódź zmusza każdego z nas do refleksji i zarazem mobilizuje do podjęcia działań. Niemal każdy z nas może uratować życie, podobnie, jak każdy z nas może znaleźć się
w sytuacji, w której sam będzie potrzebował pomocy i dobrej woli anonimowego krwiodawcy. Warto o tym pamiętać i odpowiedzieć na zaproszenie Mobilnego Punktu Krwiodawstwa
– mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer marketingu Portu Łódź.

 

Akcja jest organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Mobilny punkt pojawi się na parkingu Portu Łódź, przy Domu Modelowym. Każdy, kto zechce przyłączyć się do tej szczytnej akcji, powinien stawić się w nim pomiędzy godziną 14.00 a 17.00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maria Szwed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »