Technologie » Telekomunikacja

Mobincube wybiera Polskę zamiast Niemiec

W związku z tym, że model biznesowy Mobincube promuje szybkie działanie i kreatywne rozwiązywanie problemów, hiszpański startup zdecydował się wejść do Polski zamiast do Niemiec. Decydując się wejść na nowy rynek Mobincube zwraca uwagę na lokalne podejście do przedsiębiorczości.

Mobincube to app-builder, który umożliwia tworzenie pełnowartościowych aplikacji na iOS, Android i Windows Phone osobom bez znajomości kodowania. Działający w metodologii drag-and-drop pozwala każdemu stworzyć aplikacje mobilne w krótkim czasie.

„Naszym głównym klientem jest użytkownik domowy, który tworzy aplikacje zarabiające na reklamach. Wydaje nam się, że pod tym względem Polacy są podobni do Hiszpanów z wyjątkowym zacięciem do mikro przedsiębiorczości” Ignacio Roda, Co-funder & CMO w Mobincube. 

Mobincube od połowy listopada działa w pełni po polsku. Każda funkcja w całym procesie tworzenia aplikacji jest dostosowana do polskiego użytkownika. Również wsparcie techniczne oraz szkolenia prowadzone są w języku polskim.

Warto zauważyć, że Mobincube będzie tym samym pierwszym app builderem działającym po polsku.

„Otwarcie biura w Polsce i przetłumaczenie systemu to dopiero początek. Chcemy, żeby Warszawa stała się naszym centrum regionalnym, z którego będziemy mogli rozwijać się na wszystkie rynki Europy Środkowo-Wschodniej - widzimy tutaj olbrzymi potencjał” Fernando Marzal - CEO w Mobincube.

Wyjątkowy model biznesowy

Mobincube działa w modelu freemium. Udostępnia w pełni funkcjonalny system do budowania aplikacji mobilnych - całkowicie za darmo. Dodatkowo zapewnia umieszczenie w aplikacjach reklam, z których użytkownicy zatrzymują 70% zysków. W ten sposób, dzieląc się zyskiem z reklam, Mobincube generuje większość swoich przychodów.

Dwie grupy użytkowników

Połowa użytkowników to osoby bez wykształcenia technicznego i znajomości programowania. To min.: właściciele małych biznesów, takich jak restauracje, siłownie czy lokalne wydarzenia, którzy budują aplikacje, żeby być bliżej swoich klientów. 

Druga część to informatycy i programiści, którzy wykorzystują Mobincube aby budować aplikacje szybciej i realizować swoje własne pomysły i koncepcje. Dzięki prostocie i szybkości budowania aplikacji mogą szybko testować nowe pomysły i zbierać doświadczenia na rynku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mobincube

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »