Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Moc dawania, czyli Forum Koszalin dla potrzebujących

Moc dawania, czyli Forum Koszalin dla potrzebujących
Zobacz więcej zdjęć »
Czy istnieje przepis na idealne Święta Bożego Narodzenia?

Choinka, prezenty, bombki i… pomoc innym. 15 grudnia w Forum Koszalin odbędzie się charytatywna akcja malowania bombek. Każdy, kto włączy się w wydarzenie, będzie mógł wesprzeć potrzebujących z koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.

Święta to czas, kiedy ludzie stają się sobie bardziej bliscy. W tym magicznym okresie nie zapominajmy o najbardziej potrzebujących osobach. Dlatego Forum Koszalin w dniu 15 grudnia przeprowadzi akcję charytatywnego malowania bombek. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka na koszalińskie hospicjum im. św. M. Kolbego. Każdy, kto wrzuci „cegiełkę”, będzie mógł dowolnie udekorować swoją świąteczną ozdobę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc osobom znajdującym się w koszalińskim hospicjum. Nasze Centrum chce przyczynić się do pomocy chorym, dla których czas spędzony w ośrodku jest ciężki, zwłaszcza w tym świątecznym okresie. To wyjątkowe miejsce potrzebuje większych funduszy, aby w jak najlepszy sposób wypełniać swoją misję. Zapraszamy wszystkich chcących wspomóc potrzebujących, a przy okazji nauczyć się i namalować piękne bombki, które zawisną na choinkach. Mamy nadzieję, że uzbierana kwota choć trochę pomoże pacjentom – mówi Urszula Lipińska, dyrektor Forum Koszalin.

Koszalińskie hospicjum działa od 19 stycznia 2010 roku. Sprawuje ono opiekę nad osobami terminalnie chorymi zarówno w domu, jak i w ośrodku.  Zespół opiekujący się pacjentami składa się z lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy, psychologa, kapłana i rehabilitanta. Grupa ta kieruje się zasadą zapewnienia choremu jak najlepszych warunków w okresie dla niego najtrudniejszym, zajmując się problemami fizycznymi i psychicznymi, starając się eliminować ból i stany lękowe. Ideą opieki hospicyjnej jest skierowanie całej uwagi na potrzeby chorego. Zespół pomaga także rodzinie, bezradnej wobec ciężko chorego, przerażonej świadomością utraty drogiej osoby, a także wtedy, gdy jej zabraknie.

Akcja malowania bombek odbędzie się 15 grudnia, od godz. 12:00 do 18:00 w Forum Koszalin, na poziomie +1 (obok SOKO). Wystarczy zabrać ze sobą dobre serce i chęć niesienia pomocy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »