Dom » Ogrody

Moc i jakość jakich dotąd nie było – spalinowe piły łańcuchowe Solo by AL-KO

Moc i jakość jakich dotąd nie było – spalinowe piły łańcuchowe Solo by AL-KO
Zobacz więcej zdjęć »
Piła łańcuchowa to wspaniały element wyposażenia każdego, kto pracuje z drewnem. Zastępuje ciężką prace ludzkich rąk, a także pozwala zaoszczędzić cenny czas. Producenci oferują niezwykle szeroki wybór tego typu urządzeń. Aby wybrać odpowiedni model warto skupić się na najważniejszych parametrach.

Pilarki (bo tak inaczej można nazwać urządzenia, które nas interesują) można podzielić według wielu kryteriów. Jednym z nich może być napęd. Obecnie powszechne uznanie zyskały sobie pilarki napędzanie poprzez silnik spalinowy. Powodów jest kilka, np. mobilność takiego sprzętu a także wygoda pracy bez przewodu elektrycznego. Jednak to nie jedyne kryterium istotne podczas wyboru.

W przypadku drobnych prac ogrodowych wybór padnie zapewne na lżejszą piłę o mniejszej mocy. Jeśli jednak planujemy cięższe prace, takie jak choćby wycinka drzew czy obróbka dużego materiału drewnianego, na pewno warto skupić się na sprzęcie nieco większym i wydajniejszym. Przykładem takiej solidnej pilarki jest model AL-KO 675. Przygotowany został właśnie dla tych, którzy potrzebują mocnego, konkretnego sprzętu.

AL-KO 675 – parametry

Model, o którym mowa, powstał z myślą o tych, którzy pracują nie tylko z lekkim materiałem drzewnym, ale również z większymi blokami drewna, a także z obróbką drzewa. Tego typu pilarka jest nieco cięższa od swoich mniejszych odpowiedników, jednak związane jest to z rozmiarem silnika. Waga tego modelu wynosi 6 kg, jednak osiąga ona dzięki temu większą moc (4,3 kW). Co za tym idzie, pozwala na dużo cięższe prace, podczas których mała piła spalinowa mogłaby ulec zniszczeniu. Większy silnik oznacza większe zużycie paliwa, jednak podczas trudnych, wymagających czynności i tak będzie bardziej ekonomiczny niż mniejsza wersja. Spalanie jest bowiem adekwatne do wykonywanej pracy, piła o mniejszej mocy „męczyłaby się” na zbyt wysokich obrotach.

Pilarka AL-KO 675 ma jeszcze kilka dodatkowych atutów, które w pracy okażą się wartościowe i potrzebne. Wyposażona została w ergonomiczną rękojeść a także w system tłumienia drgań, które dzięki pracy sprężyn są ledwo wyczuwalne. Dzięki temu, pomimo większej wagi, pilarka AL-KO jest poręczna i wygodna w użytkowaniu. Elementy tnące również są większe niż w pozostałych modelach, ich długość wynosi aż 45 cm, co umożliwia prace z dużym materiałem. Producent piły pomyślał również o zabezpieczeniu jej przed zniszczeniem. Uzupełnia ją w boczny napinacz łańcucha. Zapobiega on spadaniu bądź zerwaniu tego elementu. W tym modelu istnieje także możliwość uruchomienia podgrzewania powietrza, co jest bardzo przydatne w okresie zimowym.

Przykłady zastosowania spalinowej piły łańcuchowej Solo by AL-KO

Piła typu AL-KO 675 będzie się doskonale sprawdzać w przypadku dużego i ciężkiego materiału drzewnego. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu i nienagannej konstrukcji nie odbiega jakością pracy od sprzętu używanego przez leśników czy służby ratownicze. Znajdzie zastosowanie podczas cięcia drzew, przygotowywania materiału do budowy większych elementów drewnianych czy też w przypadku cięcia większych kawałków drewna opałowego. Profesjonalne wykonanie tego urządzenia gwarantuje bezpieczeństwo oraz wygodę podczas prawidłowego użytkowania. Zadbano też o ochronę samego sprzętu.

Jak wybrać?

Zapewne najistotniejszym kryterium podczas wyboru jest to, do jakich prac będziemy go najczęściej używać. Jeśli chodzi o prace z ciężkim materiałem drzewnym czy wycinkę, na pewno warto zainwestować w takie urządzenie. Zapewni ono nie tylko szybkie i dokładne wykonanie pracy. Będzie opcją bardziej ekonomiczna i mniej czasochłonną. Dodatkowo model ten nie jest szczególnie duży ani ciężki, zatem nie będzie problematyczny w użyciu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AL-KO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »