Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Moda na kosmetyki ekologiczne

Moda na kosmetyki ekologiczne
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie kosmetyków ekologicznych. Według osób, które od dłuższego czasu stosują tego typu preparaty, są one bardzo skuteczne.

Czasami można spotkać się z opinią - że wykorzystywanie kosmetyków ekologicznychprzynosi znacznie szybsze i bardziej spektakularne efekty niż korzystanie z nawet najbardziej zaawansowanych, przygotowywanych z najwyższą starannością, kosmetyków wyprodukowanych w laboratoriach. Chociaż te ostatnie często są drobiazgowo testowane klinicznie, a w ich produkcji wykorzystuje się najbardziej nowoczesne technologie, nigdy nie będą tak skuteczne, jak kosmetyki ekologiczne wykonane jedynie z naturalnych składników. Trzeba przyznać, że natura rzeczywiście obdarowuje człowieka wszystkim, czego ten potrzebuje, by być zdrowym oraz pięknym.
 
Oczywiście pod warunkiem - że ze wszystkich dobrodziejstw, jakie daje nam natura, potrafimy skorzystać w odpowiedni sposób. Tutaj jednak możemy być pewni, że naukowcy, w tym zarówno ci, którzy zajmują się medycyną jak i ci, których domeną jest kosmetologia, nie ustają w wysiłkach, by odkrywać coraz to nowe zastosowania wszelkiego rodzaju roślin czy minerałów, zarówno tych, które spotkać można w naszych ogródkach, jak i tych bardzo egzotycznych.
 
Bardzo często odkrycia szczególnie dobrych właściwości - roślin czy innych składników były przypadkowe. W taki sposób powstały na przykład bardzo skuteczne kosmetyki z Morza Martwego. Po prostu w pewnym momencie ktoś odkrył, jak zbawienny wpływ na skórę mają kąpiele w tym najbardziej zasolonym zbiorniku morskim na świecie. Właśnie wtedy powstał pomysł wykorzystania minerałów z Morza martwego do produkcji wysokiej jakości kosmetyków, które dzisiaj podbijają światowe rynki. Kosmetyki takie mają przede wszystkim działanie, które jest w stanie zahamować procesy starzenia się skóry. Z tego powodu minerały pochodzące z Morza Martwego są często wykorzystywane w liniach kosmetyków Anti-Age. Minerały są też jednak także składnikami podstawowymi kosmetyków przeznaczonych na przykład do:
 
  • pielęgnacji skóry wrażliwej
  • Nawilżania skóry suchej
  • Ujędrnianie skóry
  • Usuwanie celulitu 

Dużym powodzeniem cieszą się również kosmetyki organiczne - których najważniejszym składnikiem są wyciągi z roślin egzotycznych, na przykład z rosnących w puszczy amazońskiej jagód acai czy też z oleju arganowego, który przez wielu nazywany jest złotem Maroka. Każdy z tych składników ma oczywiście różne działanie.

Pewne jest jednak, że wykorzystując kosmetyki ekologiczne, zadbamy o skórę w sposób szczególnie dobry.

żródło: http://minus417.com.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PromoTraffic

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »