Dom » Wnętrza

Modne i funkcjonalne, czyli meble welurowe

Meble welurowe są miękkie wygodne, delikatne a ponadto eleganckie. Powodów, by kupić takie meble, jest o wiele więcej, przekonajcie się sami.

Elegancja

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Meble welurowe są eleganckie, kojarzą się ze stylem pałacowym, ponieważ przez długi czas były uważane za wyznacznik wysokiego statusu społecznego, a także zamożności. Niegdyś takie meble były bardzo drogie i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. W dzisiejszych czasach welur nie jest już trudny do kupienia i tak ciężko dostępny, ale jednak nadal uważany jest za elegancki materiał. Lekko połyskujący materiał dodaje do wnętrza klasy oraz szyku.

Kontrapunkt

Meble welurowe świetnie sprawdzają się w roli kontrapunktu, przede wszystkim dlatego, że wyróżniają się na tle innych mebli. Dodatkowo ten materiał wprowadza do wnętrza ekstrawagancji. Jeszcze do niedawna welurowe meble były dostępne tylko w ciemnych kolorach, dziś mamy dużo większy wybór. Pomimo tak dużego wyboru meble welurowe wybierane są jednak w barwach: szmaragdu, butelkowej zieleni, ciemnego granatu oraz rubinu. Aby mebel welurowy stał się kontrapunktem, warto dodatkowo postawić na intensywną barwę mebla. Fotel, narożnik, czy sofa o intensywnym odcieniu sprawią, że nawet mieszkanie w stylu skandynawskim stanie się ciekawe.

Trwałość

Welur jest bardzo trwałym materiałem, dodatkowo łączy się go z mieszkami przeciwpożarowymi, dzięki czemu mebel odporny jest na ogień. Jest on także bardzo łatwy do czyszczenia, niestety trzeba uważać, ponieważ jest także podatny na wytarcia, odbarwienia oraz zaplamienia. Do czyszczenia takiego materiały nie sprawdzą się silne detergenty, wybielacza ani też rozpuszczalniki- wszystko to może zniszczyć wasz mebel.

Komfort

Welur przez wiele osób nazywany jest aksamitem, ogólnie mówi się także na niego plusz. Posiada on także okrywę włókienniczą zwaną włosową, która jest delikatna w dotyku i świetnie sprawdza się jako obicie sofy, czy fotela, co uprzyjemnia wypoczynek oraz gwarantuje komfort na wysokim poziomie.

W Scandicsofa.pl znajdziecie meble welurowe. Wszystkie meble tego producenta wykonane są z dobrej jakości materiałów oraz z zachowaniem zasad stylu skandynawskiego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »