Firma » Biznes

Monetia wygrywa przetargi na obsługę 66 urzędów skarbowych

Monetia wygrała dwa postępowania przetargowe na obsługę 66 urzędów skarbowych W efekcie o 30% zwiększy się liczba US-ów obsługiwanych przez Monetię – spółka będzie prowadzić swoje punkty w 145 urzędach skarbowych na terenie całego kraju.

Kolejne urzędy wybrały outsourcing transakcyjny oferowany przez Monetię. Obecnie spółka obsługuje 115 US-ów, a już w ciągu kilku tygodni sfinalizuje kontrakty na obsługę 30 nowych urzędów skarbowych – 14 w Warszawie i 16 w Katowicach. Monetia podpisze również umowy dotyczące przedłużenia obsługi US-ów, które już obsługuje w tych miastach. Po sfinalizowaniu kontraktów spółka współpracować będzie ze 145 urzędami skarbowymi spośród 400 w całym kraju – w tym z 40 w Warszawie i z 26 w Katowicach. W efekcie Monetia zwiększy swój udział w rynku outsourcingu transakcyjnego w sektorze publicznym z 30% do 36%.

 

Wygrany przetarg jest najlepszą rekomendacją usług świadczonych przez firmę, dlatego cieszymy się, że zaufały nam kolejne urzędy skarbowe. Realizacja nowych kontraktów wpłynie pozytywnie na generowane przez spółkę wyniki finansowe i co ważne wzmocni naszą pozycję w sektorze publicznym mówi Piotr Zięba, członek zarządu Monetii. – Warto przypomnieć, że nasza oferta jest dla urzędów skarbowych niezwykle korzystna: nie tylko umożliwia obniżenie kosztów prowadzenia obsługi kasowej nawet o 60%, lecz także pozwala na usprawnienie obsługi klienta. Nasze nowe punkty w urzędach skarbowych w Warszawie i Katowicach zostaną uruchomione na początku grudnia 2017 i stycznia 2018 – dodaje.

 

Oferta, dzięki której Monetia wygrała przetarg na obsługę nowych US-ów, dotyczy rozliczania transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych realizowanych na rzecz urzędu. Dodatkowo, osoby odwiedzające okienka kasowe w urzędach będą mogły opłacić tam bieżące rachunki, jak np. czynsz, raty kredytu lub opłaty abonamentowe, a także doładować kartę telefoniczną i wypłacić gotówkę poprzez POS.

 

Monetia jest krajową instytucją płatniczą, działającą na podstawie licencji KNF. Jako firma transakcyjna wyspecjalizowała się w świadczeniu obsługi takich instytucji jak urzędy skarbowe, jednostki samorządu terytorialnego, sądy oraz banki. Spółka zarządza siecią niemal 750 oddziałów w całej Polsce, a w ciągu roku obsługuje ponad 16 mln transakcji na łączną wartość ponad 4 mld zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITBC

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117025 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )