Technologie » Telekomunikacja

Monitoring 360°, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, czterech obszarów jednocześnie

Już rok temu firma Axis Communications za kamerę sieciową AXIS P3717 zebrała w swojej kategorii prestiżowe nagrody w ramach targów Intersec oraz Security Exhibition & Conference.

Szwedzka firma nie spoczęła na laurach i właśnie wprowadza na rynek nową wersję zwycięskiej, wielokierunkowej kamery HD - AXIS P3719-PLE. Kamery te sprawdzają się w zakresie ochrony obiektów handlu detalicznego i magazynowych, ale także infrastruktury transportowej i krytycznej.

Innowacyjność kamer AXIS P3719-PLE i P3717-PLE polega w szczególności na tym, że cztery zmiennoogniskowe głowice umożliwiają rejestrację scen w czterech kanałach z prędkością 30 kl./s., w różnych kierunkach w widoku szerokokątnym lub na zbliżeniu w trybie non-stop (całodobowo, 24/7). Kamery zapewniają ogólny widok 360° lub połączenie widoków ogólnych i zbliżeń, w zależności od potrzeb. Moduły optyczne można obracać również tak, aby ustawić dwie głowice obok siebie: wtedy jedna może rejestrować widok ogólny, a druga — szczegóły tej samej sceny.

W obu wariantach, dzięki technologii Lightfinder, kamery rejestrują kolorowe obrazy nawet w niemal całkowitej ciemności. Funkcja Forensic WDR zapewnia czytelny obraz scen z jasnymi i ciemnymi obszarami. Warto dodać, że kamery oferują oświetlenie w podczerwieni również o zasięgu 360° z możliwością oddzielnego sterowania diodami oraz z automatycznym filtrem odcinającym promieniowanie podczerwone. Umożliwia to uzyskanie czytelnych obrazów bez odbicia przy słabym świetle lub w ciemności, a także niezmienionych kolorów w ciągu dnia. Wreszcie, technologia Zipstream zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i zasoby pamięci o nawet 50%.

Młodsza i starsza wersja nie prezentują znaczących różnic, języczkiem u wagi jest rozdzielczość. Jak stwierdza Adam Brzezicki - Inżynier Wsparcia Sprzedaży w Axis Communications Polska: Użytkownicy nadal doceniają jakość zaprezentowanej w 2017 r. kamery, o czym świadczą nagrody zdobyte na prestiżowych targach w 2018 r., jak choćby Intersec. Nowa wersja kamery jest jednak odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy potrzebowali większej rozdzielczości. Teraz dajemy im aż 15 MP.

Rozwiązania AXIS są dyskretne i kompaktowe; kamery można montować na narożach budynków lub słupach i gzymsach (używając sprzedawanego oddzielnie zestawu do montażu wiszącego AXIS T94N01D Pendant Kit), a nawet we wnękach. Instalacja na suficie nie stwarza żadnego problemu, a w zestawie znajduje się odpowiedni uchwyt; kamery mają też funkcję zdalnego ustawiania zoomu i ostrości, co przyspiesza i ułatwia montaż. Co ważne, kamery są odporne na działanie warunków atmosferycznych dzięki zintegrowanej osłonie o klasie ochrony IP66/67.

Podsumowując, wielokierunkowe kamery z rodziny AXIS P37 umożliwiają objęcie całodobowym dozorem czterech różnych obszarów, nawet w trudnych warunkach oświetlenia. Dzięki temu efektywnemu kosztowo rozwiązaniu można uzyskać doskonałej jakości widok ogólny oraz wyraźne szczegóły. AXIS P3717-PLE, a zwłaszcza jej młodsza „siostra” AXIS P3719 z rozdzielczością Quad HD, doskonale nadają się do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, w tym na narożnikach budynków; sprawdzą się w sklepach, centrach handlowych, magazynach, hotelowych lobby i na parkingach. Adam Brzezicki dodaje: Z praktyki wiemy, że kamery te są idealnym rozwiązaniem do stosowania na przecięciu korytarzy i ciągów komunikacyjnych wewnętrznych, a także alejek i dróg w przestrzeniach otwartych. Co więcej, znajdują też zastosowanie w obszarach dozoru infrastruktury krytycznej tj. dworce i terminale lotnicze, po obiekty w dyspozycji służb mundurowych.

Dodatkową zaletą rozwiązań w zakresie monitoringu 360° jest fakt, że kupując kamery Axis użytkownik w zasadzie uzyskuje cztery kamery w cenie jednej – zauważa Dagmara Pomirska, szef  sprzedaży w Axis Communications. W jaki sposób? Przedstawiciel szwedzkiego potentata wyjaśnia, że wystarczy zamontować jedną kamerę, poprowadzić przewód, zapewnić adres IP i jedną licencję na oprogramowanie do zarządzana materiałem wizyjnym (VMS) oraz jedną licencję na oprogramowanie do analizy. To duża wartość dodana, przy naprawdę dobrym stosunku jakości do ceny - podsumowuje Dagmara Pomirska.

Dowiedz się więcej na www.axis.com

Kontakt:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist Eastern Europe, Axis Communications

Telefon: + 42 0 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com

Irmina Dzyr-Rainka, Senior Account Manager, PRIMUM Public Relations

Telefon:+ 48 22 728 313 510, E-mail: i.dzyr-rainka@primum.pl

 

Informacje o Axis Communications

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami, dostarczając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 3143 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com oraz na profilu https://www.facebook.com/AxisCommunicationsPolandRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

primum_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »