Dom » Architektura

Monitoring, źródłem bezpieczeństwa

W dzisiejszym świecie jesteśmy otoczeni przez sprzęty elektroniczne. Lodówki, pralki, odkurzacze. Wychodzimy na zewnątrz i jesteśmy otoczeni przez kamery. Dziś wszystko musi być nagrane.

Na wielu osiedlach stosowany jest monitoring jako źródło walki z przestępcami. Każdy ich krok jest rejestrowany przez maszyny. Dzięki temu mamy dowód przestępstwa.

Telewizja przemysłowa to system przekazywania obrazu z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery. Działanie to jest bardzo często stosowane w celu ochrony hipermarketów, szpitali, dużych firm. Dzięki ciągłemu monitoringowi mamy świadomość tego, jak pracują nasi pracownicy i jak zachowują się kupcy. Wszystko jest rejestrowane. Telewizja przemysłowa zapewnia pogląd z kamer. Zazwyczaj widok z kamer rejestrowany jest na jednym stanowisku.

Dzięki tak szeroko rozbudowanemu monitoringowi możemy czuć się coraz bezpieczniej. Jest to skuteczna metoda w zwalczaniu przestępców. Każdy ich krok jest monitorowany. Niemniej jednak przeciętni ludzie mogą czuć się nieco osaczeni przez kamery. Ich życie jest wiecznie nagrywane. Jesteśmy „pod kamerami” czy tego chcemy czy nie. Możemy poczuć się jak uczestnicy popularnego niegdyś „Big Brother'a”. Jedyną różnicą jest to, że uczestnicy zwierzali się Dużemu Bratu. My jesteśmy jedynie jego marionetkami. Telewizja przemysłowa zapewnia obraz, jednak jeśli chodzi o dźwięk tutaj sprawa wygląda inaczej. Zazwyczaj nie jest on rejestrowany.

Rozwój techniki sprawił, że możemy czuć się jak w zoo. Kamery są wszędzie. Jednak wydaje się, że powoli przyzwyczajamy się do takiego stanu. Uczymy się żyć w zgodzie z kamerami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »