Technologie » Internet

Monitory interaktywne Newline już dziś mają USB-C

Monitory interaktywne Newline już dziś mają USB-C
Zobacz więcej zdjęć »
Zgodnie z obowiązującą dyrektywą Parlamentu Europejskiego od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w przenośnych urządzeniach na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu wszystkie urządzenia będzie można ładować jedną ładowarką. Celem jest zmniejszenie ilości elektrośmieci.

Zgodnie z obowiązującą dyrektywą Parlamentu Europejskiego od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w przenośnych urządzeniach na terenie Unii Europejskiej. Do nowych wymogów od 2026 roku będą musieli się dostosować również producenci laptopów. Dzięki temu wszystkie urządzenia będzie można ładować jedną ładowarką. Ta standaryzacja ma na celu zmniejszenie ilości elektrośmieci.  Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również wygodne.

 

Newline Interactive – dostawca monitorów interaktywnych – we wszystkich najnowszych urządzeniach już dziś oferuje USB-C Delivery. To właśnie w monitorach interaktywnych korzyść z zastosowania tego standardu jest zdecydowanie największa, bo dostarcza nie tylko dane, dźwięk , obraz i dotyk, ale też zasilanie dzięki Power Delivery. Transfer jest błyskawiczny - filmy i prezentacje pojawiają się na ekranie natychmiast, a reakcja na dotyk jest szybka i dokładna.

Żeby osiągnąć taki efekt w starszych rozwiązaniach (bez USB-C), oprócz zasilania, konieczne jest jeszcze skorzystanie z dwóch kabli – do przesłania obraz i dotyku - osobno. Power Delivery jest najbardziej nowoczesnym standardem ładowarek, który pozwala na przesyłanie dużych mocy przez złącze typu USB-C. Największą zaletą tego standardu jest możliwość precyzyjnego dostosowywania mocy ładowania do danego urządzenia. W chwili podłączenia następuje ustalenie, jaki prąd może płynąć między urządzeniami. Dopiero wtedy zaczyna się ładowanie z maksymalną, możliwą szybkością. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia baterii.

Interaktywne monitory Newline z Androidem są wyposażone w trzy porty USB-C: jeden na górze do podłączenia kamery internetowej, na bocznym panelu oraz na przednim panelu do podłączania i ładowania urządzeń, takich jak laptopy. Ten ostatni port - przy równoczesnej transmisji danych - zapewnia określone przez producenta poziomy zasilania. W przypadku monitorów Newline Lyra, Naos IP+ i Newline FLEX jest to 65W, zaś w monitorach Newline Elara i Vega – 100W

 

Sprzedaż produktów Newline w Polsce odbywa się przez autoryzowany kanał dystrybucji. 

Dystrybutorem urządzeń jest AGRAF Sp. z o.o. Sprzedaż i serwis gwarancyjny Newline w Polsce prowadzony jest wyłącznie przez autoryzowanych partnerów.

Więcej o Newline - https://newline.solutions/

YT - https://www.youtube.com/channel/UC7pZwRIyx7OVPfpfp_c81mg

FB – https://www.facebook.com/NewlinePolska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/newline-interactive-polska

Kontakt poland@newline-interactive.com 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »