Dom » Budownictwo

Montaż dużych okien - dlaczego warto?

Duże okna to jeden z najbardziej gorących trendów w budownictwie. Dzięki nim pomieszczenia stają się jaśniejsze i bardziej przestronne. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, które zamierzamy tu przedstawić.


Plan - etapy realizacji

Wybór dużych okien w mieszkaniu lub domu, powinien nastąpić już na etapie projektu. Warto tej zasady przestrzegać. Kluczowy czynnik to konstrukcja budynku, dla której niezwykle istotna jest rozpiętość nadproży oraz wytrzymałość filarów międzyokiennych. Zwiększenie powierzchni okna nie pozostaje bowiem bez wpływu na układ budynku .- Decydując się na powiększenie okna w domu już stojącym, trzeba korzystać z usług konstruktora lub architekta. Zmiana otworu okiennego może okazać się ryzykowna dla trwałości konstrukcji budynku. - mówi Agata Wypych z Oknar Internorm.  Kolejna kwestia to estetyka - rozmieszczenie okien oraz ich wielkość decydują o wyglądzie elewacji i rozkładzie pomieszczenia wewnątrz.

Nowoczesność i harmonia

Współczesna architektura  stawia główny nacisk na funkcjonalność oraz estetykę  domu. W końcu ergonomia nie musi stać w opozycji do piękna. Można -  a nawet trzeba- te dwa elementy łączyć. Niemniej, w pierwszej kolejności warto brać pod uwagę realizację codziennych potrzeb domowników - w końcu rzutuje to  na wiele lat ich życia. Otwarte przestrzenie, wielkoformatowe okna pasują zarówno do prostych form, charakterystycznych dla nowoczesnego budownictwa, jak i projektów bardziej tradycyjnych. Dzięki nim możliwe jest maksymalne doświetlenie. Przekłada się to nie tylko na samopoczucie domowników, lecz również pozwala na oszczędności wynikające z braku potrzeby doświetlenia pomieszczeń sztucznym światłem. Warto również zaznaczyć, że okna wielkoformatowe umieszczone na nasłonecznionej elewacji, dają nam dodatkowy uzysk energii słonecznej. - Uzysk energii słonecznej w przypadku dużych okien jest nie do przecenienia. Zwłaszcza zimą, kiedy takie okno staje się dodatkowym źródłem ciepła. Dla zmaksymalizowania tego efektu Internorm proponuje szyby z powłoką SolarX+, która zapewnia  przepuszczalność energii słonecznej na poziomie 60%. - mówi Agata Wypych z Oknar Internorm.

Trzeba jednak zaznaczyć, że latem okna wielkoformatowe wymagają rolet lub żaluzji. W przeciwnym wypadku  dochodzi do przegrzenia pomieszczeń.

Montaż

Przed wyborem stolarki okiennej  w pierwszej kolejności trzeba się zastanowić nad charakterem danej nieruchomości - jej usytuowaniem względem kierunków świata oraz oczekiwaniom użytkowników. Ogromne znaczenie ma również prawidłowy montaż, który jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania okien wielkoformatowych
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Katarzyna34

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »