Motoryzacja » Samochody

Moody’s podnosi rating kredytowy Volvo Cars

Moody’s podnosi rating kredytowy Volvo Cars
Zobacz więcej zdjęć »
Agencja ratingowa Moody’s Investors Service (Moody’s) podniosła swe korporacyjne oceny kredytowe dla Volvo Cars do poziomu Ba1 z Ba2, ze stabilną prognozą.


– Podniesienie ratingu Volvo to następstwo nieprzerwanego postępu w jego wynikach operacyjnych oraz metryce kredytowej, a także naszego oczekiwania, że trend ten się utrzyma w obecnym roku fiskalnym, który cechuje skuteczne wprowadzanie na rynek nowych modeli
– powiedział Falk Frey, Senior Vice President i główny analityk Volvo Car.

Moody’s prognozuje nieprzerwany pozytywny trend w sprzedaży samochodów oraz przychodów w oparciu o pełny rok dostępności rynkowej modelu XC60 oraz wprowadzenie na rynek pierwszego kompaktowego SUVa Volvo.

Moody’s oświadczyło, że profil płynności Volvo Car jest bardzo dobry oraz, że posiadane przez przedsiębiorstwo na dzień 31.03.2018 zasoby są wystarczające na pokrycie korporacyjnych wymagań gotówkowych przez kolejne 12 miesiecy, w tym zastany wysoki poziom wydatków kapitałowych, średniorocznych zapotrzebowań kapitałowych i potencjalnych wypłat dywidendy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »