Technologie » Komputery

Motoryzacja i ochrona zdrowia w programie Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej CES® 2013

Felicia Day - Ambasadorką programu CES Entertainment Matters.

Consumer Electronics Association (CEA®), organizator największych międzynarodowych targów elektroniki użytkowej CES®, ogłosił, że podczas CES 2013 - w porównaniu z poprzednimi edycjami - wzrośnie liczba wystawców z dziedziny motoryzacji i ochrony zdrowia. Podczas targów zaprezentują się m.in. Audi, Chrysler, Ford, General Motors, Hyundai, Kia i Subaru. Organizatorzy poinformowali również, że Felicia Day - aktorka występująca w popularnym serialu “The Guild” - zostanie Ambasadorką programu CES  Entertainment Matters.

W 2013 roku targi CES gościć będą między innymi rekordową liczbę wystawców z branży motoryzacyjnej. Siedmiu z dziesięciu najważniejszych producentów zaprezentuje swoje najnowsze technologie i osiągnięcia. Wśród nich znajdą się: Audi, Chrysler, Ford, General Motors, Hyundai, Kia i Subaru, którzy po raz pierwszy wezmą udział w targach. "Rekordowa liczba najważniejszych producentów samochodów wystawiających się podczas CES 2013 niewątpliwe sprawi, że podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi produktami oraz debiutami na rynku motoryzacyjnym. Ponad 110 firm zajmujących się technologią samochodową, w tym Delphi, Mitek, czy Pioneer zaprezentuje swoje najnowsze wynalazki” – mówi Gary Shapiro, Prezes i Dyrektor Generalny CEA.

Prognozy CEA przewidują, że sprzedaż fabrycznie zainstalowanych w pojazdach technologii cyfrowych wzrośnie o 11,3 procent w 2013 roku do prawie 8,7 miliardów dolarów. Połączone systemy, takie jak OnStar i Ford Sync, oferują usługi, które bazują na zapewnieniu bezpieczeństwa i pomocy podczas jazdy samochodem. Badania CEA wskazują, że ok. 15% gospodarstw w USA posiada pojazd z systemem komunikacyjno-rozrywkowym. CEA oczekuje, że ta liczba szybko wzrośnie w kolejnych latach, ponieważ koncerny samochodowe wprowadzają takie rozwiązanie do większej liczby modeli samochodów. Prezentowane produkty pomagają w unikaniu kolizji, parkowaniu, wykrywaniu senności kierowcy, wykorzystaniu technologii GPS, mapowaniu i wielu innych.

W trakcie CES 2013 nastąpi również 25 procentowy wzrost wystawców technologii wykorzystywanych w zakresie ochrony zdrowia i promocji zdrowego trybu życia. Ponad 215 producentów zaprezentuje najnowsze osiągnięcia na rynku sprzętu wykorzystywanego do pomiaru masy ciała, możliwości śledzenia liczby spożywanych kalorii, jak również aplikacje oferujące dostęp do pełnej historii choroby, kompleksowe dane biometryczne i zdalny dostęp do lekarzy. Wystawcy zaprezentują m.in. najnowsze, przełomowe technologie tele-health dostarczające wysokiej jakości diagnostykę medyczną wśród pacjentów wymagających szczególnej opieki. W trakcie targów przedstawione będą również rozwiązania z takich obszarów jak: Body Media, Life Technologies, Omron Healthcare, Scosche Industries i Health Group United.

 „Obserwujemy obecnie na rynku dynamiczny rozwój technologii wykorzystywanych w zakresie ochrony zdrowia i promocji zdrowego trybu życia. Dlatego też będą one jednym z kluczowych tematów prezentowanych podczas CES. Przedstawione zostaną najbardziej innowacyjne rozwiązania, łączące zaawansowane możliwości wielostronnej komunikacji, gromadzenia i przetwarzania danych, a także zwiększające komfort ich stosowania przez użytkowników” - powiedział Gary Shapiro, Prezes i Dyrektor Generalny CEA.

Organizatorzy potwierdzili również, że aktorka oraz twórczyni popularnego sitkomu “The Guild,” Felicia Day zostanie Ambasadorką programu CES  Entertainment Matters, który już po raz trzeci pojawi się na targach. Program Entertainment Matters skierowany jest do profesjonalistów z branży filmowej, telewizyjnej i internetowej. W tym roku program zawiera spotkania i konferencje, takie jak m.in. TweetHouse Presents, Innovations in Social Business, Digital Hollywood, Content in the Cloud, Variety's Entertainment Summit: Film & Technology oraz 2013 IAWTV Awards Gala.

„Jestem szczęśliwa, że mogę pracować z CES jako tegoroczna ambasadorka Entertainment Matters,” powiedziala Day. “Program zaplanowany na ten rok świetnie pokazuje, jak technologia zmienia nasze odczucia w rozrywce. CES jest idealnym miejscem, by podkreślić ten punkt zwrotny we współczesnej komunikacji i nie mogę sie doczekać, aby w tym wyjątkowym wydarzeniu wziąć udział”.

CES® 2013 będzie gościł 3 000 wystawców z całego świata, którzy zaprezentują innowacyjne produkty
w 15
głównych kategoriach, w tym między innymi audio, elektroniki motoryzacyjnej, inteligentnych domów, obrazowania cyfrowego i fotografii, gier oraz cyfrowej rozrywki i  płatnych treści mobilnych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat targów CES® 2013, odwiedź CESweb.org.

O CES® i CEA®:

Międzynarodowe targi Consumer Electronics Show to największe i jedne z najstarszych targów elektroniki użytkowej, organizowane w Las Vegas corocznie w styczniu. Podczas targów prezentowany jest sprzęt elektroniczny różnych kategorii produktowych z zakresu cyfrowej rozrywki, komunikacji bezprzewodowej, gier komputerowych oraz wielu innych. Targi przyciągają setki firm oraz dziesiątki tysięcy odwiedzających z całego świata. Wszystkie zyski z targów CES® są reinwestowane w branżę usług elektronicznych.

Inicjatorem i organizatorem targów jest Consumer Electronics Association (CEA®) będąca zrzeszeniem ponad 2 000 korporacyjnych członków, przedstawicieli czołowych przedsiębiorstw w branży elektroniki użytkowej, której roczne obroty wynoszą ok. 190 miliardów dolarów.

Więcej informacji:

www.CE.org
www.CESweb.org

Paweł Szypulski
PRIMUM Public Relations
Tel: 22 690 67 52
Kom: 696 403 363
E-mail: p.szypulski@primum.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRIMUM PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »