Rozrywka i wypoczynek » Sport

Motowizja patronem medialnym Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych

Motowizja patronem medialnym Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych
Zobacz więcej zdjęć »
W najbliższy weekend rozpoczynają się pierwsze mistrzostwa sportu samochodowego w Polsce w 2021 roku – Wysoka Grzęda Baja Poland. Motowizja została patronem medialnym cyklu, dzięki czemu relacje z każdej rundy pojawią się na antenie stacji. Pierwsza relacja już 19 kwietnia o godz. 22:00.

Tegoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych składa się z 6 rund – 5 w Polsce i jednej na Węgrzech. Sezon rozpocznie się od Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Impreza ta stanowi przygotowanie do głównych zawodów sezonu - Wysoka Grzęda Baja Poland, które również odbywa się na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. Kolejny rok z rzędu będzie to runda Pucharu Świata FIA Baja, co oznacza, że na starcie nie zabraknie największych gwiazd rajdów terenowych. W Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie pojedzie między innymi Krzysztof Hołowczyc, który tradycyjnie będzie faworytem do wygranej.


Mówiąc o Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych trzeba wspomnieć o rywalizacji aut produkcyjnych, będącej stałą częścią cyklu. Wraz z RMPST toczyć się będzie rywalizacja Dacia Duster Motrio Cup, gdzie ponownie pojedzie między innymi Pascal Brodnicki - zdobywca tego pucharu w 2019 roku, a także rywalizacja w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Baja Poland Series stanowiącego przygotowanie dla załóg chcących startować w RMPST.


- Rajdy terenowe niewątpliwe należą do najsilniejszych form sportu samochodowego w Polsce, o czym świadczy ranga i renoma Baja Poland. Dzięki relacjom na antenie Motowizji, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych jeszcze bardziej zyskają na popularności, a to z pewnością przyczyni się do zwiększenia zainteresowania całą dyscypliną – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.


  • Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 2021 - Baja Drawsko Pomorskie, poniedziałek 19 kwietnia, godz. 22:00Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »