Technologie » Komputery

Mouse Craft – urządzenia specjalnie dla graczy

Liczący na dobrą sprawę niewiele ponad 40 lat rynek IT, rozwija się dziś bardzo dynamicznie. Urządzenia zewnętrzne do komputera, kiedyś niewiele różniące się od siebie, dziś nabierają swojej specyfiki, stając się popularnymi gadżetami.

Nie znając parametrów konkretnego sprzętu, ciężko zdecydować się na wybór odpowiedniego model urządzeń, których funkcje przekraczają oczekiwania niejednego z nas.

Największy postęp odnotowano w sektorze gadżetów przeznaczonych specjalnie dla graczy. Wirtualny świat coraz bardziej przypomina rzeczywistość, stąd parametry urządzeń peryferyjnych spełniają niebagatelną rolę dla tych, którzy grają nie tylko z wielkiej pasji, lecz po to by zwyciężać w turniejach. Z perspektywy tych, dla których wirtualny świat jest prawdziwą pasją, niebagatelną rolę odgrywają urządzenia, odznaczające się precyzją i niezawodnością. Wśród nich, prym wiodą nowoczesne myszy komputerowe projektowane  specjalnie dla graczy.

 

Diabeł tkwi w szczegółach

Mysz przeznaczona dla graczy, w znaczący sposób różni się od tej, z której na co dzień korzystają standardowi użytkownicy Internetu. Zasadnicza różnica widoczna jest już po przeanalizowaniu wstępnych parametrów technicznych sprzętu – mysz przystosowana do gier ma znacznie większą częstotliwość przesyłania danych, solidniejszą budowę oraz krótszy czas reakcji na ruch użytkownika. W przypadku najnowszych, często trójwymiarowych gier, absolutnym wymogiem jest bowiem idealne odzwierciedlenie precyzji i szybkości ruchów gracza. Urządzenia tego typu wzbogacone zostały ponadto dodatkowymi modułami – „Klasycznym przykładem laserowej myszy dla gracza jest iBOX Dominator – to co ułatwia poruszanie się po wirtualnym świecie, to między innymi dwa programowalne przyciski, którym można przypisać po trzy sekwencje działań. Wybrane sekwencje zaprogramowane są w pamięci myszy, dzięki czemu urządzenie można podłączać do różnych komputerów, nie tracąc przy tym własnych ustawień” tłumaczy Łukasz Styliński z Impet Computers. 

Ważna jest również ergonomia kształtu, dzięki czemu nadgarstek gracza się nie męczy, dłoń się nie poci, a sama mysz jest znacznie bardziej wygodna podczas użytkowania. Kolejnym, ważnym z technicznym parametrem jest jakość materiałów z których mysz została wykonana. Urządzenia dla graczy są produkowane z solidnych materiałów odpornych na ścieranie, zadrapanie oraz wszelkiego rodzaju uderzenia. Taki „gryzoń” jest również cięższy od klasycznej, biurkowej myszy. Jego wagę można zwiększyć, dopinając do urządzenia dodatkowe ciężarki. Takie rozwiązanie usprawnia sterowność i stabilność myszy, a precyzja ruchu jest znacznie większa.

 

Jak wskazuje Łukasz Styliński z Impet Computers – „W przypadku iBOX – a, dzięki zastosowaniu bardzo wysokiej częstotliwości komunikacji, udało się uniknąć negatywnego efektu, jaki nadal można spotkać u wielu nieodpowiednio skonstruowane myszy, które nadają się tylko i wyłącznie do gier o wysokiej czułości. Mam tu na myśli zjawisko akceleracji wstecznej, która objawia się np. nagłym odskakiwaniem kursora lub jego powolną pracą.” Należy pamiętać, że im lepsze są parametry myszy, uwzględniając w szczególności optyczne czujniki odwzorowania ruchu,  tym większa szybkość monitorowania podłoża, która w niektórych modelach osiąga częstotliwość do 7040 ramek na sekundę. Dzięki temu praca myszy jest możliwa na niemal każdym rodzaju powierzchni.

Moda wśród twórców gier komputerowych zmienia się bardzo szybko. My móc przez długi czas cieszyć się z możliwości, jakie daje wirtualny świat, warto inwestować w wysoko zaawansowane  i funkcjonalne urządzenia. Komfort gry niejednokrotnie przekłada się bowiem na wyniki, jakie gracz osiąga.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

uniemiec

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »