Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Movember w Galerii Katowickiej: bezpłatne badania dla panów

Movember w Galerii Katowickiej: bezpłatne badania dla panów
Zobacz więcej zdjęć »
24 listopada w Galerii Katowickiej panowie będą mogli skorzystać z darmowych badań.

Listopad uznawany jest za międzynarodowy miesiąc walki z rakiem prostaty i jąder, o czym przypomina akcja Movember ze swoim sztandarowym hasłem „Robimy to dla jaj!". Mimo zabawnego sloganu, inicjatywa jest jak najbardziej poważna. Już 24 listopada dołączy do niej Galeria Katowicka, jedyne miejsce w Katowicach, gdzie w ramach przedsięwzięcia panowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Każdego roku w Polsce rak jąder diagnozowany jest u 1700 mężczyzn, zaś rak prostaty aż u 15 000 panów - z tego niemal połowa z nich umiera. To smutne i przerażające statystyki. Jest też dobra wiadomość - obydwa nowotwory można wyleczyć, pod warunkiem ich szybkiego wykrycia. Natychmiastową, wstępną diagnozę umożliwia uczestnictwo w badaniach, które organizowane są w ramach corocznej akcji Movember. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości społecznej na temat nowotworów u mężczyzn oraz wzrost wczesnych wykryć poprzez organizowanie akcji profilaktycznych na terenie całego kraju.

24 listopada akcja Movember zawita do stolicy Górnego Śląska - badania będą prowadzone w godzinach 10:00 - 19:00 (z półgodzinną przerwą) w Galerii Katowickiej. Mężczyznom do 45. roku życia wykonywane będzie nieinwazyjne USG jąder, natomiast nieco starszym uczestnikom wydarzenia zmierzony zostanie poziom PSA - jest to pierwsze badanie, jakie należy wykonać przy diagnostyce zmian prostaty. Na miejscu będzie można spotkać Juana Zumeta - trenera personalnego, pasjonatę street workoutu, jednego z ambasadorów projektu Movember, który także weźmie udział w badaniach.

- W listopadzie solidaryzujemy się z mężczyznami w walce o ich zdrowie. Uczestnictwem w wydarzeniu chcemy zainicjować wśród naszych gości dyskusję na temat istotnej roli profilaktyki. Warto przyjść w niedzielę do naszego Centrum i wziąć udział w bezpłatnych badaniach dla panów. Serdecznie zapraszamy - mówi Aleksander Poltier, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Przypomnijmy, że tegorocznymi ambasadorami akcji Movember są: YouTuberzy - Cyber Marian oraz Michał Bańka, prezenterzy kanału 4FUN.tv - Mateusz Jędraś i Dandris, mistrz streetliftingu - Juan Zumeta i wreszcie Michał Pałubski, któremu udało się pokonać raka jądra.

Akcja profilaktyczna w Galerii Katowickiej odbędzie się 24 listopada w godz. 10:00 - 14:00 oraz 14:30 - 19:00. Badania wykonywane będą bezpłatnie. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »