Firma » Biznes

Mozaika "po sąsiedzku" pomaga przed świętami

Mozaika "po sąsiedzku" pomaga przed świętami
Zobacz więcej zdjęć »
MOZAIKA – centrum codziennych zakupów w Krakowie – w nowej odsłonie po przebudowie działa dopiero od tego miesiąca, ale już podjęła kilka inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. Serią działań adresowanych przed świętami do mieszkańców Prokocimia i Bieżanowa, dała wyraz społecznej wrażliwości.

- Definiujemy się jako wygodne miejsce zakupów „po sąsiedzku". Taki też kontekst przyjmujemy dla naszych aktywności prospołecznych. W tej dziedzinie najlepszym, naszym zdaniem, partnerem dla takich obiektów jak nasz, są pobliskie organizacje non-profit. Wykorzystując okres przedświąteczny, który sprzyja dzieleniu się dobrem, już w pierwszych dniach funkcjonowania Mozaiki zrealizowaliśmy kilka projektów dobroczynnych - mówi Joanna Kwolek, dyrektor Mozaiki Kraków.

Jednym z ich pierwszych beneficjentów był Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, który znajduje się kilkaset metrów od Mozaiki. Zgodnie z podpowiedzią szpitalnej Fundacji O Zdrowie Dziecka, centrum wyposażyło świetlicę dziecięcą w sprzęt elektroniczny, w tym konsole Xbox wraz z akcesoriami i kodami dostępu do gier on-line.

Mozaika podjęła także współpracę z miejscowym Centrum Aktywności Seniora Złoty Wiek oraz prowadzącą je Fundacją im. Heleny i Tadeusza Augustyn. Efektem tego była przedświąteczna akcja zakupowa dla seniorów mieszkających na pobliskich osiedlach. W jej realizacji pomagali także studenci-wolontariusze z Akademii Wychowania Fizycznego. Mozaika ufundowała bony na zakupy, zaś studenci asystowali w nich seniorom. Jeśli była taka potrzeba, mogli oni też liczyć na pomoc w transporcie zakupów.

Galeria Mozaika zorganizowała również przedświąteczne spotkanie „po sąsiedzku". Zaprosiła na nie dzielnicowych radnych, przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji, a także klubów sportowych i organizacji działających na rzecz edukacji, kultury i promocji Prokocimia i Bieżanowa. Integracji i lepszemu poznaniu się sprzyjała warsztatowa formuła spotkania, podczas którego goście przygotowywali świąteczne stroiki. Przy tej okazji w Mozaice premierowo wystąpił też Zespół Wokalny Miechowici, który  zaśpiewał znane utwory i kolędy.

O GALERII MOZAIKA

Mozaika jest położona w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim - bardzo uczęszczanej i świetnie skomunikowanej części miasta, przy trasie w kierunku Wieliczki. Z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej, w tym tramwajowej, a także indywidualnej samochodowej. Pobliski węzeł autostradowy A4 znacznie powiększa strefę zasięgu centrum. Klientami Mozaiki będą więc nie tylko mieszkańcy ok. 65-tysięcznej XII dzielnicy miasta, lecz także osoby często tędy przejeżdżające.

Dla satysfakcji klientów wśród najważniejszych najemców MOZAIKI są: nowoczesny sklep Kaufland o pow. 7 400 m kw., duży market budowlany OBI, a także kilku innych wiodących najemców, w tym: Rossmann, Deichmann, RTV Euro AGD, Maxi Zoo. W MOZAICE znajduje się także strefa food court, w której klienci znajdą nowoczesne koncepty gastronomiczne.

4FI - polsko-niemiecka grupa inwestycyjna - stworzyła MOZAIKĘ po przejęciu obiektu od TESCO. W procesie zmian lokalny zespół 4FI wspierany był przez BNP Paribas Real Estate Poland, który odpowiada za wynajem i zarządzanie nieruchomościami.

O FIRMIE 4FI

Firma 4FI została założona w 2016 roku i inwestuje w trzech obszarach: nieruchomości, rozwijających się korporacji oraz fitness, zdrowia i stylu życia. Z dawnego biura rodzinnego powstała platforma inwestycyjna z oddziałami we Frankfurcie, Berlinie i Warszawie. Głównymi udziałowcami 4FI są dwaj niemieccy przedsiębiorcy, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.

Dziś portfel nieruchomości grupy obejmuje kilka aktywów w Polsce i Niemczech, które przechodzą transformację, tworząc nowoczesne sąsiedzkie centra zakupów - porównywalne z tym w Krakowie (MOZAIKA).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »