Gospodarka » Żywność

MSC zaprasza do udziału w spotkaniu Seafood Futures Forum

MSC zaprasza do udziału w spotkaniu Seafood Futures Forum
Zobacz więcej zdjęć »
Organizacja pozarządowa MSC zaprasza wszystkich interesariuszy do udziału w corocznym spotkaniu Seafood Futures Forum, które odbędzie się w najbliższą środę 8 maja w Brukseli w godz. 9:00-11:00 podczas targów Seafood Expo Global. W spotkaniu można uczestniczyć także online.

Pozostał już tylko rok do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, w tym celu nr 14 „Życie pod wodą", dotyczącego ochrony oceanów, mórz i zasobów morskich oraz wykorzystywania ich w sposób zrównoważony. Problem przełowienia można rozwiązać dzięki wspólnym zbiorowym wysiłkom i chęci, aby coś zmienić. Jednak na całym świecie odsetek nadmiernie eksploatowanych zasobów ryb nadal rośnie.

Tegoroczne spotkanie Seafood Futures Forum organizowane przez MSC (Marine Stewardship Council) podczas targów Seafood Expo Global pozwoli zbadać, w jaki sposób przemysł rybny oraz instytucje zajmujące się ochrona oceanów mogą współpracować, aby zapewnić znaczące zmiany.

Podczas spotkania przedstawione zostaną aktualne informacje na temat wspólnych wysiłków MSC z partnerami, mających na celu zachęcenie kolejnych rybołówstw do wprowadzania ulepszeń na rzecz zrównoważonych połowów. Poruszony zostanie temat znaczenia zrównoważonych dzikich połowów oraz odpowiedzialnej akwakultury w zaspokajaniu światowego popytu na ryby i owoce morza, a zaproszeni prelegenci przedstawią swoje opinie na temat narzędzi i działań niezbędnych do wprowadzania zmian - i ostatecznie realizacji wspólnego celu, jakim jest ochrona oceanów i ich zasobów.

Coroczne spotkanie to okazja do wspólnej dyskusji i wymiany zdań z interesariuszami z całego świata. Zapraszamy do osobistego udziału w spotkaniu w Brukseli lub do oglądania transmisji online. W obu przypadkach konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie:

https://www.msc.org/seafood-futures-forum?utm_source=Marketing+updates+from+the+MSC&utm_campaign=c9424c2c29-SEG19&utm_medium=email&utm_term=0_92200cf081-c9424c2c29-152235581 

Agenda Seafood Futures Forum

8 maja (środa, godz. 9:00-11:00) 

Miejsce: Brussels Expo (Auditorium 500, Level minus 2, Hall 7

09:00-09:10 Opening remarks, Rupert Howes, MSC Chief Executive 

09:10-09:25 Accelerating global action to end overfishing, Nicolas Guichoux, MSC Chief Program Officer

09:30-09:45 Perspectives on how to accelerate progress, Dr Stephen Hall, Principal, Avalerion Capital 

09:45-10:30 Moderated panel discussion: Breaking down barriers to change

  • Dr Stephen Hall, Principal, Avalerion Capital (moderator)
  • Pedro Ferreiro Velasco, Buyer Engagement Deputy Director, Sustainable Fisheries Partnership (SFP)
  • Barbara Janker, ASC Commercial Marketing Manager - Germany, Switzerland, Austria and Scandinavia
  • Dohoon Kim, Chief of Social Science at Pukyong National University of the Republic of Korea
  • Francisco Leotte DoRego, Group Sustainability Manager, Thai Union
  • Gerhard Zurlutter, Head of Projects and Overseas Buying Frozen Products, Coop Cooperative, Switzerland

10:30-11:00 Q&A from the audience

MSC zaprasza także do odwiedzenia przedstawicieli MSC oraz ASC na wspólnym stanowisku obu organizacji podczas Seafood Expo Global, 7-9 maja (stand 1553, Hall 7).

Partnerów oraz interesariuszy MSC z Polski, biorących udział w spotkaniu Seafood Futures Forum oraz targach Seafood Expo Global, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Dyrektor Programu MSC w Polsce i Europie Centralnej: 

Anna Dębicka, anna.debicka@msc.org  

Więcej informacji o Programie MSC na stronie: www.msc.org/pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MSC w Polsce
http://msc.org/pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »