Kultura, sztuka » Kultura

Muzeum Plakatu dla nocnych marków

Muzeum Plakatu dla nocnych marków
Zobacz więcej zdjęć »
Do końca czerwca w każdą środę Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wieczorne zwiedzanie wystawy konkursowej 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu.

Już od najbliższej środy, 23 czerwca 2010 r. Muzeum Plakatu będzie czynne do północy. Bilety będą sprzedawane do godz. 23.30.

Prezentowane w Wilanowie plakaty to prace konkursowe zakwalifikowane do 22 edycji Biennale Plakatu. Wyniki tego konkursu ogłoszone zostały 5 czerwca 2010 r. W Muzeum Plakatu można zapoznać się z plakatami zgłoszonymi w kategoriach: plakat ideowy, reklamowy i kulturalny.

O Muzeum Plakatu w Wilanowie:

Muzeum Plakatu w Wilanowie powstało 4 czerwca 1968 roku, jako oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Jednym z głównych inicjatorów powołania pierwszej na świecie instytucji tego typu był ówczesny Dyrektor Muzeum Narodowego prof. Stanisław Lorentz. Na siedzibę Muzeum wybrano tereny dawnej ujeżdżalni należącej do kompleksu zabudowań Pałacu w Wilanowie. Obecnie placówka może pochwalić się kolekcją plakatu artystycznego liczącą 55 000 tytułów oraz 33 000 tytułów plakatu polskiego. Oprócz organizacji wystaw, których celem jest prezentowanie szerszej publiczności tej dziedziny sztuki, Muzeum Plakatu prowadzi także działalność wydawniczą. Od 1994 roku w Muzeum odbywa się organizowane raz na dwa lata Międzynarodowe Biennale Plakatu, na które przy każdej edycji napływa ponad 2000 prac z całego świata.

Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza:

· od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 -16.00

· w poniedziałki w godzinach 12.00 -16.00Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »