Kultura, sztuka » Kultura

Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wystawę obrazów Rafała Olbińskiego

Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wystawę obrazów Rafała Olbińskiego
Zobacz więcej zdjęć »
Od 10 września do 3 października 2011 r. w Salonie Wystawowym Marchand w Warszawie odbywa się wystawa prac Rafała Olbińskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Muzeum Plakatu w Wilanowie.
Rafał Olbiński jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na świecie, wykładowcą prestiżowej School of Visual Arts w Nowym Jorku. Za swoje prace otrzymał ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Art Directors Club of New York oraz Society of Illustrators w Nowym Jorku i Los Angeles oraz paryską "Prix Savignac", odpowiednik Oscara, za „najbardziej niezapomniany plakat na świecie". Wystawa jego prac olejnych, rozpoczynająca się 10 września, inauguruje sezon jesienny w Salonie Wystawowym Marchand DESY Unicum.
Metaforyczne malarstwo Olbińskiego porównywane jest do surrealistycznej twórczości Rene Magrita, choć sam artysta wskazuje na swoją fascynację Balthusem i jego stylem określanym jako magiczny realizm. W twórczości malarza ważna jest tradycja przejawiająca się w nawiązaniach do renesansowego ideału piękna kobiecego oraz fascynacji antyczną kulturą grecką. Tradycyjny jest także jego warsztat, oparty na doskonałym rysunku, bez użycia technik komputerowych. Połączenie doskonałego warsztatu z nieograniczoną wyobraźnią artysty i ukierunkowaniem na wrażliwość oglądającego sprawiają, że prace Olbińskiego mają swoje stałe miejsce w świadomości wizualnej odbiorców.
W Salonie Wystawowym Marchand przy warszawskim placu Konstytucji zgromadzono około 30 prac Rafała Olbińskiego. Większość wystawionych obrazów pochodzi z wystawy w Martina Franca w ramach XXXVII Festiwalu Valle d'Itria.
Dodatkową atrakcją wystawy będzie spotkanie autorskie z artystą zaplanowane na wtorek, 13 września, podczas którego uczestnicy będą mogli posłuchać o kulisach tworzenia dzieł i zadać nurtujące ich pytania.
Zaproszenia na spotkanie z artystą można uzyskać pod nr tel. (22) 621 66 69 lub mailowo marchand@desa.pl (liczba miejsc ograniczona).

Wystawione prace oglądać można w dniach 10 września - 3 października 2011 roku w Salonie Wystawowym Marchand, Pl. Konstytucji 2, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19 oraz w soboty od 11 do 16.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »