Firma » Reklama

Muzyka i przemysł fonograficzny w Polsce

Muzyka i przemysł fonograficzny w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Bycie muzykiem w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Własny zespół muzyczny i profesjonalne nagrania są spełnieniem marzeń wielu utalentowanych ludzi - jednak nie zawsze dają one coś więcej ponad satysfakcję.

Nawet najpopularniejsze kapele mają problemy z utrzymaniem się z własnej muzycznej działalności. Przemysł fonograficzny i sprzedaż płyt jest dziś zupełnie nieopłacalna. W dobie Internetu nic nie jest w stanie uchronić się od przeniknięcia do sieci. A gdy tylko już materiały z krążków muzycznych trafią do internetu są rozprzestrzeniane i pobierane niemal w zawrotnym tempie. Młodzi muzycy - zwłaszcza ci, którzy nie mieszczą się w trendach i nurtach muzyki popularnej, nie mają większych szans na zaistnienie i utrzymywanie się z własnej twórczości.

                Jedynym źródłem dochodu - oprócz niewielkich wpływów z płyt, są koncerty. To niemalże jedyny, realny sposób, by uzyskać konkretne pieniądze. Czasem zadziwiające jest to, że dany zespół ma rzesze fanów, którzy noszą koszulki z nadrukiem i torby bawełniane z nazwą tegoż zespołu, ale nie jest w stanie się utrzymać. Członkowie takich kapel - jeśli nie są liderami, zazwyczaj dorabiają otwierając własne działalności. Bardzo często warunkiem zorganizowania koncertu jest znalezienie odpowiedniego sponsora, który pokryje koszty organizacji imprezy i honoraria dla zespołu. Zazwyczaj sponsorami są koncerny piwne, które reklamują się dzięki swoim wyrobom i takim gadżetom jak parasole reklamowe. Jednak nie przyciągnie ich gwiazda średniej i niskiej ragi. Liderzy mają większą szansę na przeniknięcie do świadomości odbiorców i czerpanie z tego profitów. Niestety, by dziś zarabiać na muzyce, trzeba przypaść do gusty masowemu odbiorcy - ten jednak jest bardzo trudnym odbiorcom. Nie wspominając już o tym jakie ma on preferencje.

                Muzyka często więc jest niespełnionym talentem, który przestał rozwijać się w szkole średniej lub na studiach. Wielu z nas przecież miało okazję należeć do kapeli garażowej lub muzycznego kółka szkolnego. I na tym kariera bardzo często wygasała, a przecież warto rozwijać talent przez całe życie - póki daje nam satysfakcje!

Po gadżety reklamowe zapraszamy na Greenprint.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »