Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Na co działa koenzym q10?

Na co działa koenzym q10?
Zobacz więcej zdjęć »
Koenzym Q10 wspomaga leczenie wielu chorób. Jest przydatny w zwalczaniu raka. Plusem tego związku jest zdolność do redukcji stanu złego cholesterolu.

Koenzym q10 ma szczególnie dobry wpływ na nasz układ odpornościowy. Wskazany jest w stanach osłabienia i przeziębień.

Koenzym q10 występuje w komórkach, czyli tam gdzie wytwarzana jest energia. Nasze ciało samo wytwarza koenzym q10, ale nie zawsze w liczbie wystarczającej do normalnego działania. Jego poziom zmniejsza się razem ze starzeniem, a ponadto produkcja zatrzymywana jest przez stres. Dobrze że w dzisiejszych czasach mamy suplementy diety a także łatwo dostać owoce takie jak np. mangostan gdzie można znaleźć spora ilość koenzymu q10.

Badania przeprowadzane nad koenzymem Q10 były skoncentrowane głównie nad jego zastosowaniem w terapii chorób serca. Amerykański badacz Dr Karl Folkers zwany ojcem koenzymu Q10  odkrył zależność, iż koenzym q10 polepsza stan badanych z chorobami serca. Suplementy zawierające koenzym q1podawane pacjentom znacząco poprawiały parametry takie jak: wymiary mięśnia sercowego, objętość wyrzutowa itp. Wystąpiła także poprawa aktywności fizycznej kondycji fizycznej.

Koenzym Q10 ma także istotną funkcję w regulowaniu ciśnienia krwi. Badania kliniczne dowodzą, iż koenzym Q10 zmniejsza wysokie ciśnienie krwi. Zbadano, także zależność między niską zawartością koenzymu Q10 a podwyższeniem stanu sodu w stosunku do ilości potasu we krwi co ogólnie sprzyja wzrostowi ciśnienia.

Dr EdwardG. Wilkinson wykazał, iż w odróżnieniu od prawidłowej tkanki przyzębnej, tkanka chora na paradentozę charakteryzuje się dużo gorszą zawartością koenzymu Q10.Koenzym Q10 oddziałuje wyjątkowo korzystnie na poprawę stanu zmienionych dziąseł. Likwiduje krwawienie i opuchliznę dziąseł. Usuwa ruchliwość zębów. Działa on na florę bakteryjną w ustach powodując zmianę jej aktywności enzymatycznej.

Miażdżyca jest najczęstszą przyczyną śmierci w krajach wysoko rozwiniętych. Nawarstwianie płytki miażdżycowej która zmniejsza światło tętnic jest spowodowane przez wiele czynników. Ważną rolę odgrywają m.in. wolne rodniki, które powodują utlenianie się cholesterolu i umożliwia to jego osadzanie się na wewnętrznych ściankach tętnic.

Antyoksydantami zapobiegającymi miażdżycy są m.in.: Koenzym Q10 i witamina E, które nie pozwalają aby doszło do reakcji rodników z błonami komórkowymi.

Koenzym q10 wspiera każdego, którzy zmagają się z dodatkowymi kilogramami. Poprawia przemianę materii i pomaga uporać się z wycieńczeniem towarzyszącym dietom. Należy więc zainwestować w suplementy z odpowiednią ilością koenzymu jak np. mangostan.

Koenzym q10 ma ogromne znaczenie w zachowaniu młodego wyglądu. Zażywanie go prowadzi do zminimalizowania zmarszczek. Dorosłe osoby powinny przyjmować 30-50mg tej substancji dziennie. Suplementy z koenzymem q10 najlepiej zażywać tuż po jedzeniu bogatym w tłuszcze, które polepszają jego wchłanianie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tobisz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »