Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Na co zwrócić uwagę, wybierając preparat na biegunkę dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając preparat na biegunkę dla dziecka?
Zobacz więcej zdjęć »
Biegunka to bardzo częsty problem u dzieci do 5 roku życia. Jak wynika z badania marki Tasectan , rodzice radzą sobie z tą dolegliwością na różne sposoby.

Biegunka to bardzo częsty problem u dzieci do 5 roku życia. Jak wynika z badania marki Tasectan[1], rodzice radzą sobie z tą dolegliwością na różne sposoby. Zazwyczaj działają wielokierunkowo, łącząc preparaty przeciwbiegunkowe z odpowiednim nawodnieniem, uzupełnieniem elektrolitów i lekkostrawną dietą. Niestety, ilość preparatów dostępnych na rynku bez recepty sprawia, że nie zawsze wiedzą, który z nich będzie najskuteczniejszy dla ich dziecka. Czym zatem powinni się kierować i na co zwracać uwagę przy wyborze preparatu na biegunkę – podpowiada lekarz, pediatra.

 

Biegunka to dolegliwość, która bardzo szybko przewraca domowe życie do góry nogami. Aby sobie z nią poradzić, rodzice stosują różne sposoby, pozwalające jak najszybciej złagodzić jej objawy. Z badania marki Tasectan wynika, że w przypadku wystąpienia biegunki u dziecka najczęściej stosowane są probiotyki, po które sięga aż 76% matek. Często matki dbają również o odpowiednie nawodnienie i podawanie lekkostrawnych posiłków dziecku. Jest to szczególnie ważne, ponieważ odwodnienie u małych dzieci może szybko prowadzić do poważnych konsekwencji. Na trzecim miejscu są środki przeciwbiegunkowe, które swoim dzieciom podaje 65% matek. Jak takie postępowanie ocenia specjalista?

 

„Leczenie biegunki u dziecka powinno być kompleksowe – powinno obejmować nawadnianie, czyli uzupełnianie utraconych płynów, a także uzupełnianie elektrolitów, co można osiągnąć konkretnymi preparatami, dostępnymi najczęściej w aptekach bez recepty. To również dieta, czyli wyeliminowanie trudnostrawnych pokarmów i wprowadzenie probiotyków oraz zastosowanie kompleksowo działającego preparatu przeciwbiegunkowego, który będzie chronił jelito, neutralizował toksyny i jednocześnie eliminował podrażnienie czyli stan zapalny błony śluzowej jelit. Takie działanie osłaniające jelito i przeciwzapalne, niezależnie od przyczyny, będzie skracało czas trwania biegunki” – komentuje dr n. med. Paweł Grzesiowski, pediatra.

 

Po jakie preparaty sięgają rodzice?

Z badania marki Tasectan wynika, że rodzice, przy wyborze preparatu przeciwbiegunkowego zwracają uwagę na jego konkretne cechy. Dla większości dobry preparat powinien przede wszystkim skracać czas trwania biegunki i być bezpieczny. Pierwszą z powyższych cech, jako najważniejszy aspekt wskazuje aż 79% ankietowanych. Z kolei dla 78% rodziców najistotniejsze jest, by środek na biegunkę był bezpieczny dla dzieci i niemowląt. Kolejne najpopularniejsze właściwości to łagodzenie napięcia brzucha (69%) oraz ochrona śluzówki jelit (68%).  [1] Badanie ilościowe (n= 468) realizowane techniką CAWI wśród matek dzieci w wieku 3-10 lat. Badanie zrealizowane przez agencję badawczą Zymetria na zlecenie Valeant Sp. z o.o., dystrybutora marki Tasectan.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »