Firma » System prawny

Na czym polega obsługa prawna firm?

Na czym polega obsługa prawna firm?
Zobacz więcej zdjęć »
Każde przedsiębiorstwo, wraz z rozwojem swojej działalności staje przed coraz większą ilością wyzwań. Kiedy potrzeba rzetelnej wiedzy dotyczącej przekształceń, fuzji, wykupień, przejęć, sprzedaży lub innych zawiłych prawnie czynności, wtedy potrzebna może być pomoc prawników.

Dla wielu przedsiębiorstw oczywistością jest wynającie prawnika lub nawet kilku prawników, jeśli działalność gospodarcza posiada wielu pracowników i ma wiele obowiązków. Przy podpisywaniu umowy z prawnikiem warto zadbać o to, aby uwzględnić wyłączność jego usług tylko dla potrzeb firmy, która go zatrudnia, aby nie musiał (nawet nieświadomie) działać przeciwko pierwotnemu zleceniodawcy, nawiązując współpracę również z innym podmiotem działającym na rynku, w podobnej lub w tej samej branży. Prawnik zatrudniony na potrzeby firmy najczęściej świadczy swoje usługi w sytuajcach pozasądowych jako doradca, naturalnie jego zadaniem jest również reprezentowanie firmy w przypadku procesów sądowym, czasami również w przypadku egzekwowania wierzytelności, reprezentowania firmy w mediach.

Do podstawowego zadania prawnika w firmie należy przede wszystkim doradztwo, które jest korzystne dla tego podmiotu, które może przynieść mu wiele pozytywów, nie zaś szkody. Istotnym zadaniem prawnika jest przeglądanie umów przed ich zawarciem, a także weryfikacja już podpisanych, w celu wyłonienia prawdopodobnych błędów lub istotnych luk, którzych wykorzystanie mogłoby sprawić, że firma odnosiłaby straty lub byłaby stratna na innym polu aniżeli finansowym. Prawnik jako reprezentant firmy może również nawiązywać kontakty z innymi firmami wypełniając korespondencje prawne np. z ubezpieczycielami czy urzędami. Zadaniem prawnika jest również niejako ściganie dłużników, którzy winni są przedsiębiorstwo konkretne sumy pieniędzy. Ich krokiem mogą być kolejne wezwania do zapłaty, w przypadku niewywiązywania się z wierzytelności, możliwe jest również rozpoczęcie egzekucji komornicznej na drodze rozprawy sądowej, co nie tylko stanowi niemalże stuprocentową pewność co do wyroku, ale oznacza również konieczność opłat sądowych ze strony dłużnika, obniża to również jego reputację na rynku oraz wiarygodność. Co to oznacza? Oznacza to, iż nawiązując współpracę z daną firmą, należy zawsze zadbać o to aby wywiązać się ze spłat finansowych, działania prawników mogą być bowiem bardzo skuteczne. 

 Ze strony prawnika istotnym zadaniem może być również analiza działalności firmy oraz przygotowywanie raportów na potrzeby zebrań zarządów oraz inne ważne zgromadzenia. Dzięki pełnemu wewnętrznemu researchowi dokonanych działań ze strony prawnej możliwe jest sprawniejsze podjęcie kolejnych decyzji. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ageprass

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »