Kultura, sztuka » Kultura

Na EKO... Gotowi... Start! Rusza konkurs EDUeko dla krakowskich przedszkoli

Na EKO... Gotowi... Start! Rusza konkurs EDUeko dla krakowskich przedszkoli
Zobacz więcej zdjęć »
22 kwietnia - w Dzień Ziemi - startuje II edycja konkursu EDUeko na najbardziej ekologiczne przedszkole w Krakowie. Akcja ma inspirować placówki do prowadzenia programów proekologicznych i uczenia najmłodszych troski o środowisko. Pomysłodawcą konkursu i fundatorem nagród jest IKEA Kraków.

EDUeko ma na celu wyróżnienie przedszkoli, które aktywnie propagują działania na rzecz środowiska i uczą najmłodszych szacunku dla przyrody.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle chłonne - chętnie przyswajają nawyki i zachowania, które później przenoszą do dorosłego życia. Dlatego troski o środowisko powinny uczyć się już od najmłodszych lat – a to zadanie spoczywa na ich opiekunach. Stąd pomysł, żeby w inicjatywy proekologiczne zaangażować zarówno dzieci, jak i właścicieli placówek oraz opiekunów grup. A ponieważ maluchy najlepiej uczą się poprzez zabawę – zadaniem konkursowym jest wspólna praca plastyczna ilustrująca działania na rzecz środowiska naturalnego - mówi Agata Czachórska, koordynująca działania proekologiczne w IKEA Kraków.

Do konkursu EDUeko przystąpić może każde przedszkole z powiatu krakowskiego, które do 27 maja 2012 r. prześle na adres IKEA Kraków formularz zgłoszeniowy, zawierający  opis działań proekologicznych oraz przygotowaną przez dzieci pracę plastyczną.

Nagrodą główną jest karta upominkowa o wartości 3 tys. zł na wyposażenie przedszkola. Kolejne 2 wyróżnione placówki otrzymają po 1 tys. zł. Dodatkowo pracownicy IKEA Kraków przeprowadzą w zwycięskich przedszkolach specjalne ekolekcje, a Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK przygotuje kreatywne zajęcia edukacyjne. Dla dzieci – autorów najlepszych prac - przewidziano też specjalne „nagrody publiczności”. Będą to m.in. ekologiczne zabawki IKEA.

– Poziom ubiegłorocznego konkursu był bardzo wysoki. Wystartowało w nim 30 przedszkoli. Wszystkie wykazały się dużym zaangażowaniem na rzecz ekologii. Przede wszystkim jednak dostaliśmy fantastyczne prace, tworzone przez dzieci przeróżnymi technikami. Dlatego w tym roku postanowiliśmy wystawić najlepsze „ekodzieła” w krakowskim sklepie IKEA. Te, które szczególnie przypadną do gustu naszym pracownikom, otrzymają dodatkowe „nagrody publiczności” – tłumaczy Agata Czachórska.

Więcej szczegółów oraz regulamin z formularzem dostępne na: www.IKEA.pl/krakow

Patroni akcji:

www.miastodzieci.pl

www.ekorodzice.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »