Rozrywka i wypoczynek » Sport

Na jeziorze Wigry rozegrano regaty żeglarskie o Puchar Prezesa F. M. FORTE S.A.

Na jeziorze Wigry rozegrano regaty żeglarskie o Puchar Prezesa F. M. FORTE S.A.
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 25 i 26 sierpnia 2018 r. odbyły się 21. Otwarte Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa Fabryk Mebli FORTE S.A. zorganizowane przez Klub Żeglarski KAMENA przy FORTE.

Zawody zostały rozegrane w trzech klasach: Omega, Micro oraz Jachty Kabinowe (załogi min. 3-osobowe) oraz Wyścig Samotników (załogi 1-osobowe). Akwenem regat było Ploso Bryzglowskie na południu Jeziora Wigry. W regatach wzięli udział żeglarze z Augustowa, Sokółki, Białegostoku oraz z miejscowych klubów z Suwałk, razem 31 załóg.


Tegoroczne regaty żeglarskie połączone były z obchodami 35-lecia istnienia Klubu Żeglarskiego  KAMENA. Na przystani w Bryzglu była prezentowana wystawa zdjęć z historii klubu począwszy aż od roku 1983. Odbyły się też okolicznościowe wystąpienia zaproszonych gości i sponsorów klubu.

Warunki pogodowe tym razem nie sprzyjały uczestnikom regat. Przechodzący front atmosferyczny spowodował załamanie pogody. Nastąpiło ochłodzenie, opady deszczu i silny wiatr, dochodzący w szkwałach do 6 stopni skali Beauforta. Mimo tego, w sobotę rozegrano 4 wyścigi. Dzielni żeglarze doskonale poradzili sobie w tych trudnych warunkach.

Pierwszego dnia regat, żeglarze, zaproszeni goście i pracownicy FORTE mogli odpocząć i posilić się przy wieczornym ognisku żeglarskim. Rodzinną atmosferę wśród zgromadzonych uświetnił swoim występem zespół muzyczny „Nocny Patrol" z Suwałk. Zebrani wokół wiaty kominkowej uczestnicy imprezy doskonale bawili się przy koncercie szant żeglarskich do późnych godzin wieczornych.

Drugiego dnia regat przy nieco lepszej pogodzie dokończono zaplanowane wyścigi. Tradycyjnie, jako ostatni odbył się „Wyścig samotników" poświęcony żeglarzom, którzy odeszli na „wieczną wachtę", wystartowało 12 sterników.

Dwudniowe Otwarte Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa F. M. FORTE S.A. zakończone zostały uroczystością rozdania pucharów i nagród rzeczowych dla zwycięzców w poszczególnych klasach oraz podsumowaniem regat przez Komandora Klubu.

Końcowe wyniki regat przedstawiają się następująco:

Klasa - Omega:

1 miejsce: UKS „Nord" Augustów, sternik Piotr Ossowski z załogą

2 miejsce: PŻKS „Dżygit" Białystok, sternik Maciej Garniewski z załogą

3 miejsce: UKS „Nord" Augustów, sternik Maciej Wasilewski z załogą

 

Klasa - Micro:

1 miejsce: Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr" Suwałki, sternik Dariusz Ferenc z załogą

2 miejsce: Klub Wodny „Hańcza" Suwałki, sternik Michał Walicki z załogą

3 miejsce: Klub Wodny „Hańcza" Suwałki, sternik Ireneusz Sobolewski z załogą

 

Klasa - Jachty Kabinowe:

1 miejsce: Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr" Suwałki, sternik Przemysław Tkacz z załogą

2 miejsce: Klub Wodny PTTK Suwałki, sternik Romuald Sztabiński z załogą

3 miejsce: Klub Wodny PTT K Suwałki, sternik Robert Kordaszewski z załogą

Wyścig Samotników:

1.       Piotr Ossowski - UKS "Nord" Augustów

2.       Andrzej Stępkowski - KŻ „Kamena" Suwałki

3.       Maciej Szymański - UKS „Nord"  Augustów

 

 

 

***

 

Klub Żeglarski „KAMENA" powstał z inicjatywy pracowników Suwalskiej Fabryki Mebli jeszcze w czasie budowy tego zakładu. Bliskość jeziora Wigry od miasta, doświadczenia w sporcie żeglarskim i chęć aktywnego wypoczynku były motorem pomysłu. Klub istniej od 1983 roku.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agpress

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »