Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Na kaszel – Atussan!

Na kaszel – Atussan!
Zobacz więcej zdjęć »
Typowe objawy infekcji to katar, ból gardła, złe samopoczucie i najczęściej również kaszel. Kaszel może utrudniać nam funkcjonowanie, nie pozwala spać w nocy i skupić się na codziennych czynnościach.

Choć na rynku jest dostępna szeroka gama leków przeciwkaszlowych, to dobrym wyborem jest Atussan – syrop przeciwkaszlowy, który Jest skuteczny w kaszlu suchym różnego pochodzenia. 

Kaszel powstaje w wyniku podrażnienia błony śluzowej górnych dróg oddechowych zanieczyszczeniem, na przykład nadmiarem pyłów  w powietrzu, biernym wdychaniem dymu papierosowego lub zwiększoną  produkcją wydzieliny w drogach oddechowych. Kaszel może również być jednym z objawów alergii, astmy, efektem pojawienia się w gardle ciała obcego, a nawet towarzyszyć refluksowi żołądkowo-przełykowemu. Najczęściej jednak towarzyszy infekcji wirusowej lub bakteryjnej. 

Wyróżniamy dwa rodzaje kaszlu – mokry (produktywny), którego charakterystyczną cechą jest odkrztuszanie wilgotnej wydzieliny, oraz suchy (nieproduktywny), który zazwyczaj występuje w pierwszych dniach infekcji górnych dróg oddechowych, ale może się także utrzymywać nawet do 6-8 tygodni po infekcji. Przy dłużej utrzymującym się kaszlu warto skonsultować go z lekarzem, by upewnić się, jaki jest tego powód.

Kaszel suchy jest wyjątkowo męczący – nie pozwala spać, często jest tak intensywny, że czujemy, że boli nas cała klatka piersiowa i mięśnie brzucha.  Nieleczony kaszel suchy może także podrażniać błonę śluzową gardła i prowadzić do zwiększonego ryzyka rozwoju ponownej infekcji. 

Atussan – na kaszel
Atussan to lek przeciwkaszlowy, którego substancją czynną jest cytrynian butamiratu, stosowany w leczeniu kaszlu różnego pochodzenia. 

Atussan przynosi ulgę, wyraźnie hamując odruch kaszlu, ponieważ: 
- zmniejsza częstotliwość kaszlu,
- zmniejsza natężenie kaszlu,
- rozkurcza mięśniówkę oskrzeli,
- ułatwia oddychanie.

Syrop ma przyjemny smak i zapach owoców pomarańczy. Z łatwością zaakceptują go nawet mali pacjenci. Syrop można podawać dzieciom powyżej trzeciego roku życia i dorosłym.(1) Atussan nie wywołuje przyzwyczajenia i nie uzależnia. 

Atussan (lek OTC) jest dostępny w aptekach bez recepty, w cenie około 12,80 zł. za opakowanie zawierające 150 ml syropu. 
1. Ulotka przylekowa leku Atussan

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się   z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »