Technologie » Komputery

Na miejsca, gotowi, start! Przed nami finał 17. edycji Diversity

Na miejsca, gotowi, start!  Przed nami finał 17. edycji Diversity
Zobacz więcej zdjęć »
15 czerwca w Krakowie odbędzie się finał konkursu, w w którym uczniowie szkół średnich z całej Polski rywalizują w zawodach informatycznych, mając za zadanie m.in. samodzielnie zaprojektować i zaprogramować roboty gotowe do… walki na ringu. Co najciekawsze połowa uczestników to uczestniczki.

Konkurs „Diversity” organizowany przez, obecną od 25 lat w Polsce firmę Motorola Solutions, adresowany jest do młodzieży szkół średnich w całym kraju. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do wyboru studiów związanych z technologiami informatycznymi, a także pokazanie korzyści, jakie niesie ze sobą praca w mieszanym zespole. Już po raz 17. spotykamy się w krakowskiej siedzibie Motoroli Solutions Polska, by wśród niezwykle utalentowanej młodzieży wyłonić tych, którzy z trudnymi, wymagającymi wiedzy i pracy zadaniach, poradzili sobie najlepiej. Niezależnie od wyników, Diversity to przede wszystkim dobra zabawa i doskonała okazja by pokazać, że technologie informatyczne potrafią być fascynujące, a programowanie to praca dla każdego – mówi Bogodar Bonczar, Koordynator Projektu. Zawody, których pierwszy etap zakończył się w marcu br. polegają na wykonaniu zadań z zakresu kodowania w języku programu Colobot oraz takim zaprogramowaniu robotów, by odpowiednio reagowały na konkretne wyzwania. Samodzielnie sporządzone algorytmy mają sprawić, że urządzenie zdolne będzie do rywalizacji z innymi - na ringu sumo oraz w konkurencji „Line-Follower” polegającej na utrzymaniu jazdy po wyznaczonej linii i pokonaniu toru w jak najkrótszym czasie. Dopełnieniem rywalizacji jest przygotowanie filmu prezentującego robota i zespół. Efekty tych działań będzie można zobaczyć podczas finału w siedzibie Motorola Solutions Polska.

W zawodach biorą udział 4-osobowe zespoły, w których co najmniej połowę członków muszą stanowić uczennice. Aby zakwalifikować się do finału drużyny musiały zaprezentować swoje umiejętności programistyczne oraz przygotować efektowne prezentacje, w tym film i projekt wizualny robota. Na bezpośrednią rywalizację czas przyjdzie jednak 15 czerwca, gdy zespoły skonfrontują swoje roboty. O tym, że Diversity to wyjątkowy konkurs przekonuje Marta Czapka, ubiegłoroczna laureatka: Spodobało mi się to że konkurs nie jest "suchym" programowaniem wyłącznie na komputerze, tylko działaniem na realnych robotach. Forma walk podczas finału budziła prawdziwe emocje i chęć zaciętej rywalizacji, okazała się też świetną zabawą i szansą na wzajemne poznanie. Dzięki Diversity rozpoczęłam przygodę z programowaniem i nabyłam przydatne umiejętności, których w szkole nie uczą. To wielka szansa szczególnie dla dziewczyn – ocenia absolwentka II LO z Lublina.

Finałowe zmagania, uroczysta gala i wręczenie nagród odbędą się 15 czerwca w Auli 1/9 budynku Międzywydziałowego Centrum Edukacyjno-Badawczego Politechniki Krakowskiej “Działownia” (ul. Warszawska 24, Kraków)

Ramowy plan dnia finałowego:

10:00 - Oficjalne otwarcie ceremonii finałowej Konkursu Diversity, prezentacja filmów, głosowanie publiczności.

11:15 – Finał konkurencji Line-follower.

14:00 – Ćwierćfinały, półfinały, finał MiniSumo, Walka Zbiorowa.

16:00 - Ceremonia wręczenia nagród.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »