Technologie » AGD - RTV

Na (mikro)fali - kuchenki wolnostojące

Na (mikro)fali - kuchenki wolnostojące
Zobacz więcej zdjęć »
Mikrofalówki wolnostojące to urządzenia coraz częściej pojawiające się w naszych domach. Cieszą się popularnością głównie wśród osób mających już umeblowaną kuchnię.

Mikrofalówki wolnostojące to urządzenia coraz częściej pojawiające się w naszych domach. Cieszą się popularnością głównie wśród osób mających już umeblowaną kuchnię. Zanim jednak mikrofalówka stanie się nieodłącznym elementem wyposażenia kuchni, powinniśmy wiedzieć, które spośród dostępnych na rynku produktów tego typu będą najlepiej odpowiadały naszym potrzebom. 

Liczy się wygoda

Przeprowadzone w ostatnich latach badania na temat szkodliwego wpływu mikrofal na zdrowie człowieka nie potwierdziły negatywnych przypuszczeń. Dzięki temu te praktyczne urządzenia z roku na rok zyskują na popularności. Gwarancja szybkiego i łatwego przygotowania potraw staje się szczególnie atrakcyjna w przypadku braku czasu na gotowanie. Trzeba wybrać tylko odpowiedni do naszych potrzeb model. Wolnostojące mikrofalówki można ustawić na blacie, szafce lub w innym optymalnym miejscu - wbrew pozorom, nie zajmują wiele miejsca. Zanim jednak udamy się do sklepu, dla pewności, można orientacyjnie dokonać pomiaru miejsca, w którym chcemy postawić kuchenkę mikrofalową, aby później uniknąć przykrej niespodzianki. Jeżeli nie ma zbyt dużo miejsca  na blatach, warto zastanowić się nad wyborem modelu, który można swobodnie zawiesić pod szafką kuchenną. 


Znajomość parametrów pomaga w wyborze

Przed zakupem mikrofalówki warto zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Jeżeli zależy nam tylko na podgrzewaniu lub rozmrażaniu potraw, kuchenka z podstawowymi funkcjami będzie odpowiednim rozwiązaniem - także ze względu na mniejszy koszt. Chcąc kupić model posiadający więcej zaawansowanych funkcji, musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem. Niezależnie od modelu mikrofalówki, w każdym urządzeniu tego typu można podgrzać i rozmrozić produkty spożywcze i gotowe dania. Przy wyborze konkretnego modelu należy szczególną uwagę na pojemność, moc, budowę i sposób sterowania. Jeżeli chcemy używać mikrofalówki do gotowania, pieczenia czy grillowania, odpowiednim rozwiązaniem będzie model o pojemności i mocy przekraczającej 30 L i 1000 W, dzięki czemu urządzenie może zastąpić piekarnik. Do mniej wygórowanych potrzeb najbardziej uniwersalną będzie kuchenka mikrofalowa o pojemności około 20 litrów i mocy 800 W. 

Większość dostępnych na rynku modeli ma podobny kształt. Różnią się głównie designem. Według Pauliny Szczepaniak z firmy First - wyłącznego dystrybutora produktów AGD marki First Austria - wygląd kuchenki mikrofalowej powinien współgrać z ogólnym wystrojem kuchni, ale przy jej wyborze należy także zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest obudowa i wnętrze oraz rodzaj sterowania. Większość mikrofalówek na zewnątrz i wewnątrz jest obudowana odporną na zarysowania i trwałą stalą nierdzewną, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej się je czyści i konserwuje. W przypadku sterowania, kuchenki mikrofalowe wyposażone w mechaniczny sposób regulacji są pozbawione wielu kombinacji ustawień. Z kolei sterowanie elektronicznie pozwala między innymi na precyzyjne ustawienie odpowiedniego programu pracy w zależności od rodzaju przygotowywanej potrawy. Pierwszy typ stanowi tańsze rozwiązanie. Sprowadza się do podstawowych zastosowań podgrzewania i rozmrażania, ustawianych za pomocą dwóch pokręteł, z których jedno służy do regulacji zakresu mocy, a drugie do ustawiania czasu pracy mikrofalówki. Drugi typ jest charakterystyczny dla droższych i bardziej nowoczesnych modeli. Pozwala uniknąć regulowania kuchenki „na oko”. Pozostałe parametry, takie jak grill, gotowanie na parze, opiekanie, termoobieg i tym podobne,  stanowią dodatkowe elementy i powinny być dobierane w zależności od potrzeb. 

Zabezpieczenia przed najmłodszymi domownikami

Obecne na rynku kuchenki posiadają szereg dodatkowych, funkcjonalnych zabezpieczeń przed małymi dziećmi. Poza automatycznym wyłączaniem po otworzeniu drzwiczek w trakcie pracy, niektóre modele posiadają funkcję ich blokady, która chroni najmłodszych domowników przed niepotrzebnymi urazami. Na rynku dostępne są  również mikrofalówki blokujące przyciski funkcyjne za pomocą specjalnej kombinacji klawiszy, co minimalizuje ryzyko włączenia mikrofalówki przez dziecko.

Szybko, smacznie i bezpiecznie

Kuchenki mikrofalowe znacznie skracają czas przyrządzania posiłków i jednocześnie nie  wpływają na ich smak. Nie dziwi więc fakt, że te sprytne urządzenia, wykorzystujące działanie bezpiecznych dla zdrowia mikrofal, stają się doskonałym uzupełnieniem dobrze wyposażonych kuchni domowych.  


 
Firma First z siedzibą w Bielanach Wrocławskich funkcjonuje na polskim rynku od ponad piętnastu lat. Przedmiotem działalności firmy jest handel sprzętem audio oraz artykułami gospodarstwa domowego, importowanymi od austriackiej firmy Timetron Warenhandels Gmbh posiadającej swoją siedzibę w Wiedniu. Produkty First łączą w sobie austriacką jakości oraz przystępną, polską cenę.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »