Dom » Nieruchomość

Na parterze i ostatnim piętrze – skrajne kondygnacje dobrze się sprzedają

Na parterze i ostatnim piętrze – skrajne kondygnacje dobrze się sprzedają
Zobacz więcej zdjęć »
Stereotypy dotyczące parterowych mieszkań oraz tych na ostatnich kondygnacjach powoli odchodzą do przeszłości.

Hałasy, słabe wyciszenie,  czy obawa o bezpieczeństwo to najważniejsze argumenty przeciw zakupowi mieszkania na skrajnych kondygnacjach. Tymczasem wbrew obiegowej opinii te nieruchomości cieszą się dużym zainteresowaniem. 

Parterowe tańsze?

Z danych Home Broker wynika, że mieszkania usytuowane na parterach są znacznie bardziej popularne w okolicach, gdzie zabudowa jest niska, a okolica spokojna i bezpieczna. 

Mieszkanie na parterze, to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, seniorów, osób niepełnosprawnych oraz dla właścicieli psów. Krótszy dystans do pokonania daje mieszkańcom duże poczucie komfortu, a niezależność od windy, ułatwia możliwość szybszego przemieszczania się. Niewątpliwą zaletą mieszkań na parterze jest również możliwość bezproblemowego wniesienia zakupów, mebli czy innych sprzętów.

- Niewątpliwym atutem mieszkań parterowych jest własny ogródek, lub duży taras. Są one także tańsze, nawet o 5% w stosunku do mieszkań na wyższych kondygnacjach (w przypadku mieszkań w naszej flagowej inwestycji na os. Batorego 41A różnica może sięgać nawet 300 złotych na metrze2) – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej. Parterowe mieszkania we wszystkich naszych lokalizacjach dodatkowo wyposażamy w rolety zewnętrzne, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i intymności mieszkańców. Dodatkowo  bezpieczeństwo w mieszkaniach parterowych podnosi fakt, że są to nieruchomości  zamknięte tzn. ogrodzone, z jedną bramą wjazdową lub też wyposażone w system kamer monitoringu  – dodaje. 

Wpływ na popularność tych nieruchomości ma także poprawa jakości używanych do budowy materiałów.  Budynki z tzw. „wielkiej płyty” miały kiepską izolacją cieplną. Dziś kwestia większego wychłodzenia mieszkań na parterze nie stanowi już problemu. Dodatkowo parterowe mieszkania wyposażone są w elementy podnoszące bezpieczeństwo: rolety zewnętrzne, czy drzwi antywłamaniowe. 

Na ostatniej kondygnacji lepszy widok. 

Mieszkania na ostatnich piętrach swą popularność zawdzięczają pięknym widokom. Jeśli w budynku jest winda mieszkania na ostatniej kondygnacji są atrakcyjną propozycją. 

- Klienci wybierają mieszkania na ostatnich piętrach, ze względu na ładniejszy widok z okien oraz brak sąsiadów z góry. Większa prywatność i cisza, a często też większy tras to najważniejsze atuty tych nieruchomości.  Jednocześnie mieszkania te są lepiej doświetlone i nasłonecznione - mówi Bożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej. Obecnie mamy w ofercie takie mieszkania w dwóch lokalizacjach, na Piątkowie, blisko komunikacji miejskiej na osiedlu Batorego41A i w inwestycji Żurawiniec Park w pobliżu rezerwatu przyrody– dodaje. 

Zła sława mieszkań na parterze czy ostatnim piętrze minęła, ale wciąż dla niektórych duże nasłonecznienie latem na najwyższej kondygnacji i wyższy poziom hałasu na parterach, mogą okazać się nieco uciążliwe. Jednak lepsza cena, piękniejsze widoki,  jaśniejsze pokoje, większy taras czy też łatwiejsza komunikacja, stały się w minionych latach dużą zachętą dla kupujących.  
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FortePR s.c.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »