Dom » Nieruchomość

Na pierwszym etapie Famy Jeżyce zawisła wiecha

Budynki realizowane w ramach I etapu inwestycji Fama Jeżyce osiągnęły już swoją docelową wysokość, a na ich szczycie pojawiła się tradycyjna wiecha. Projekt został bardzo dobrze przyjęty przez rynek, a 70% lokali tej części inwestycji znalazło już nabywców.

Fama Jeżyce to projekt realizowany przez Monday Development, poznańskiego dewelopera będącego częścią grupy Unidevelopment. Inwestycja wpisuje się w koncepcję rewitalizacji Jeżyc. Docelowo cały kompleks mieszkaniowy liczyć ma 2,5 tysiąca mieszkań. Skala inwestycji od samego początku wymagała holistycznego podejścia do projektowanej przestrzeni. Na terenie osiedla pojawią się nowe drogi, skwery i atrakcyjny deptak, który prowadzić będzie do planowanego w tej części Nowych Jeżyc placu miejskiego. Kompleks połączony zostanie z ulicą Kościelną prowadzącą do urokliwego Parku Sołackiego oraz z ulicą Dąbrowskiego, co z kolei zapewni bardzo dobrą komunikację osiedla z centrum miasta. Fama Jeżyce będzie terenem otwartym na miasto i stanowiącym integralną część dzielnicy.

 

W ramach I etapu inwestycji powstają dwa siedmiopiętrowe budynki, a w nich łącznie 251 mieszkań oraz 11 lokali handlowo-usługowych. Przyszli mieszkańcy osiedla, jak również ich sąsiedzi, z pewnością odczują wygodę płynącą z posiadania piekarni, apteki czy sklepu spożywczego praktycznie pod ręką. Będzie to także nowa przestrzeń do rozwoju m.in. popularnych na Jeżycach, oryginalnych konceptów gastronomicznych czy usługowych.

 Obecnie zakończyły się prace związane z budową konstrukcji wszystkich kondygnacji budynków pierwszego etapu osiedla, co oznacza, że osiągnęły one zaplanowaną wysokość siedmiu pięter. W większym budynku trwa montaż stolarki okiennej, a wewnątrz obiektu trwają prace murarskie i instalacyjne. Nieco bardziej zaawansowany w realizacji jest budynek kameralny, gdzie rozpoczęto wykonywanie elewacji. Zakończenie budowy tego etapu inwestycji oraz przekazanie kluczy pierwszym właścicielom mieszkań planowane jest na koniec 2021 roku. 

 

Fama Jeżyce odpowiadać będzie w pełni na potrzeby mieszkańców. Miłośnicy zrównoważonego transportu będą mieli do dyspozycji stację do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Natomiast fanom jednośladów zapewnione zostaną pomieszczenia do przechowywania rowerów oraz samoobsługowy serwis. Inwestor nie zapomniał o najmłodszych projektując dla nich plac zabaw. Osiedle ozdobią zielone dziedzińce z miejscami do relaksu, które dodatkowo sprzyjać będą budowaniu sąsiedzkich relacji. Projekt zakłada ograniczenie ruchu samochodów wewnątrz osiedla, bez wpływu na wygodę dojazdu do budynków ich mieszkańców. Nie bez znaczenia jest także fakt ulokowania inwestycji w drugiej linii zabudowy, oddalonej od zgiełku głównych ulic miasta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »