Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

NA WAKACJE I DO SZKOŁY, CZYLI NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC PLECAK?

Nadeszły ciepłe dni - sezon wycieczek i wakacyjnych wyjazdów. Po nim, ledwo się obejrzymy, zacznie się nowy rok szkolny. Nie czekajmy na ostatnią chwilę - już teraz zadbajmy o praktyczny, a przede wszystkim zdrowy dla kręgosłupa plecak dla naszego dziecka.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze tłumaczy Marta Krohse Product manager marki Hash, która oferuje bogatą kolekcję akcesoriów szkolnych?

Przed naszymi dziećmi zdecydowanie najlepszy czas w roku. Podczas, gdy one rzucają w kąt poniszczone szkolne plecaki, my już zaczynamy się rozglądać za nowymi - na wycieczki i wakacyjne obozy, a potem znowu do szkoły. Myszka Miki jest już dla małego żaka passé, a nastolatek zyska w ciągu najbliższych miesięcy co najmniej kilka, jak nie kilkanaście dodatkowych centymetrów. Perspektywa kupna nowego plecaka jest więc nieuchronna, a dla własnego spokoju, nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę. Przed każdym wyjazdem, czy przed 1 września i tak będziemy mieć na głowie całe mnóstwo innych zakupów.

Oczekiwania dzieci i rodziców są inne. One bardziej zwracają uwagę na wygląd, my na aspekt praktyczny: pakowność, zdrowe plecy i cenę. Jak wybrać plecak lub tornister, który spełni pogodzi wszystkie te kwestie?

Tornister - pierwsze lata w szkole

Tornister to dobry wybór dla najmłodszych, głównie dla pierwszoklasistów. Ma niewątpliwe zalety: usztywnienie pleców i  kształt, który wymusza do noszenia na obu ramionach, dzięki czemu dziecko utrzymuje prawidłową, wyprostowaną postawę ciała, a kręgosłup jest równomiernie obciążony. Przegródki i kieszenie pozwalają na utrzymanie porządku w coraz liczniejszych niestety książkach, zeszytach i innych przyborach, które dzieci muszą codziennie dźwigać do szkoły. - Idealnie dobrany tornister musi dobrze przylegać do pleców i być jak najlżejszy. Powinien posiadać również sztywny i wyprofilowany tył, koniecznie z wybrzuszeniem na odcinku lędźwiowym. Trzeba zwracać uwagę na jakość wykonania. Dzieci często rzucają go na ziemię, przy ławce lub na boisku, a musi przecież przetrwać cały rok szkolny. Tornistry z kolekcji Hash są bardzo solidne, a przede wszystkim ergonomiczne i spełniają wszystkie kryteria związane z dbałością o zdrowe plecy dziecka - Marta Krohse Product manager marki Hash.

Plecak - dla starszych dzieci

Starsze dzieci i młodzież trudno będzie przekonać do tornistra. Chcą wyglądać bardziej dorośle i zrobić dobre wrażenie na kolegach i koleżankach. Rodzice muszą więc pogodzić modny design z ergonomią, a przy tym zmieścić się w rozsądnym budżecie. - Wybierając model plecaka sprawdźmy jego wagę - nie powinna przekraczać 1,2 kg dla dzieci w pierwszym etapie szkolnym. Im lżejszy, tym lepszy, bo przecież docelowo będzie wypełniony książkami i zeszytami. Niezależnie, czy wybierzemy tornister, czy plecak, kupujmy zawsze najmniejszy możliwy rozmiar, dopasowany do wzrostu i sylwetki dziecka - podkreśla Marta Krohse. W zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego waga szkolnego plecaka z zawartością nie powinna być większa niż 10% - 15% wagi dziecka, ale każdy rodzic wie, że jest to nierealne. - W plecaku ważne jest usztywnione dno oraz szelki. Powinny być miękkie, odpowiednio wyprofilowane i mieć regulowaną długość. Najlepiej, gdy mają więcej niż 4 cm szerokości, dzięki czemu nie wpijają się w ramiona i pozwalają lepiej rozłożyć ciężar na plecach. Szelki nie mogą również znajdować się zbyt blisko szyi, aby zapobiec otarciom - mówi Marta Krohse.

Modnie i praktycznie

Niezależnie czy mamy pierwszoklasistę czy licealistę - każdemu zależy na akceptacji rówieśników, dlatego tak ważny jest dla naszych pociech wygląd tornistra, czy plecaka. - Dzieciaki szukają czegoś, co będzie fajne i je wyróżni, a z ich preferencjami ciężko wygrać. Dorośli patrzą z kolei na aspekt praktyczny. Plecaki Hash wyróżnia bogata kolorystyka i atrakcyjne wzory. Mają dobrze przemyślany układ przegródek i kieszeni, np. miejsce na butelkę lub termos, komorę na laptopa, wyjście na słuchawki i różne organizery. Rodziców zachęcą widoczne odblaski zwiększające bezpieczeństwo, a także atrakcyjna cena - podkreśla Marta Krohse.

Mimo, że wakacje tuż za pasem już teraz warto zainteresować się zakupem plecaka. Tylko dobrze dopasowany w pełni sprosta swojej roli, a nas ominą powakacyjne kolejki, niepotrzebny pośpiech, stres i przebrane już produkty na sklepowych półkach.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »