Technologie » Telekomunikacja

Naaszym okiem o światłowodzie.

Czym jest światłowód, jak działa, dlaczego warto skorzystać z firmy Awist. Światłowód jako najlepsze i najstabilniejsze rozwiązanie dostawy internetu.

Czym jest światłowód?

Najprościej mówiąc, to kabel zawierający włókna szklane które prowadzą impulsy światła. Kable światłowodowe, jakie firma Awist wykorzystuje w swoich sieciach, zawierają od 4 do 48 a nawet i do 72 włókien. Mimo, iż są to kable o średnicy od 4,8 mm do 19,6 mm są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrze, zarówno atmosferyczne jak i mechaniczne. Każdy kabel światłowodowy zawiera wzmocnienie wewnętrzne w postaci włókien aramidowych bądź wzmacniających konstrukcję prętów FRP, powłoki wzmacniającej lub linki nośnej. Często Abonenci mają wątpliwości co do trwałości i wytrzymałości kabli o tak małej średnicy, jednak instalacja FTTH kabla napowietrznego jest bardzo odporna na czynniki atmosferyczne, a ze względu na niewielką masę własną kabla umożliwia montaż na dużych rozpiętościach. Niewątpliwie jedną z największych zalet tego typu kabla jest jego dielektryczność, która nie pozwala ładunkom elektrycznym przemieszczać się po kablu, co skutecznie  chroni instalację przez różnego typu wyładowaniami. Kable klienckie, jakie firma Awist instaluje w domach swoich Abonentów, są też niezwykle elastyczne i często zagięcie kabla lub przytrzaśniecie np. meblami nie powoduje jego uszkodzenia a jedynie podwyższa tłumienie sygnału.

Zachęcamy do zapoznania się n naszą stroną: https://www.awist.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

awist

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »