Społeczeństwo » Społeczeństwo

Naczelna Organizacja Techniczna w nowej odsłonie

Rada Krakowska Naczelnej Organizacji Technicznej inauguruje obchody 140-lecia Ruchu Stowarzyszeniowego w Galicji i Małopolsce oraz 110-lecia oddania do użytkowania środowisku inżynierskiemu Domu Technika.

Spotkanie Honorowego Komitetu Obchodów odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 19.30 w Domu Technika NOT przy ul. Straszewskiego 28 w Krakowie.

Uroczystość uświetnią swoją obecnością patroni honorowi: Wojewoda Krakowski i Prezydent Miasta Krakowa, rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Rolniczego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Sztuk Pięknych oraz patroni artystyczni: przedstawiciele Opery Krakowskiej, rzeźbiarz Wincenty Kućma, fotografik Jan Zych, malarka Wanda Kucharska oraz artyści scen polskich Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki. Na inauguracji pojawią się także partnerzy wspierający działalność NOT  m.in. firmy Wawel Service, artProm, Łęgprzem, Re-Bau, Buma Construction, WAKO, Z.R.B. Janina Grzech oraz sponsorzy i zaproszeni goście.

O oprawę artystyczną, w trakcie której nastąpi licytacja przedmiotów przekazanych przez patronów artystycznych, zadbają wybitni krakowscy artyści: Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki. Na koniec goście zostaną zaproszeni przez szefów restauracji „Smakołyki” na degustację tradycyjnych potraw kuchni polskiej.

Naczelna Organizacja Techniczna jest Federacją Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych o korzeniach sięgających początków XIX wieku. W tym czasie polskie towarzystwa były tworzone na emigracji i pod zaborami dla zespolenia dążeń niepodległościowych oraz na rzecz odbudowy i rozwoju Polski. Obecnie celem NOT-u jest propagowanie wiedzy technicznej i wspieranie środowisk polskich inżynierów i techników.

Naczelna Organizacja Techniczna jest polskim członkiem Europejskiej Federacji Narodowych Stowarzyszeń Inżynierskich i Światowej Federacji Organizacji Inżynierskich.

Odpowiadając na współczesne wyzwania Krakowska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej odświeża identyfikację wizualną i pracuje nad nowym, odpowiadającym współczesnym wyzwaniom, wizerunkiem zapraszając w swoje szeregi młode kadry techniczne.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Cloud9_cloud99

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »