Firma » Biznes

Naczepy Schwarzmϋller pojadą w leasingu EFL

Naczepy Schwarzmϋller pojadą w leasingu EFL
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa EFL podpisała ze Schwarzmϋller Polska umowę, na mocy której została partnerem finansowym austriackiego producenta i dostawcy naczep.

Grupa EFL  podpisała ze Schwarzmϋller Polska umowę, na mocy której została partnerem finansowym austriackiego producenta i dostawcy naczep. W ramach programu finansowania Schwarzmϋller Finance, firmy zainteresowane zakupem naczep i przyczep specjalistycznych skorzystają z oferty leasingu lub pożyczki przygotowanej przez leasingodawcę. Proces zakupu, który obejmuje skonfigurowanie pojazdu, jego zamówienie bezpośrednio do fabryki oraz uzyskanie finansowania, odbywa się online w obecności przedstawiciela Schwarzmϋller i może zająć mniej niż godzinę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Finansowanie pojazdów ciężarowych jest jednym z kluczowych segmentów, na których działa Grupa EFL. Pomimo tego, że cały czas działamy w okresie pandemii, pierwsze półrocze tego roku okazało się rekordowe. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, od stycznia do czerwca br. wartość sfinansowanych leasingiem i pożyczką naczep i przyczep wyniosła 2,3 mld zł, co oznacza aż 106% wzrost r/r. To nie tylko lepszy wynik od osiągniętego w analogicznym okresie przedpandemicznego 2019 roku, ale najlepszy w historii finansowania tego segmentu. W wakacje trend wzrostowy był kontynuowany. Lipcowa dynamika na poziomie prawie 80% r/r i sierpniowa wynosząca blisko 100% r/r świadczą, że leasing naczep i przyczep nie zatrzymuje się. A wspólna oferta EFL i Schwarzmϋller pozwoli dotrzeć do nowych klientów i jeszcze bardziej zwiększy ruch – powiedział Paweł Bojko, Wiceprezes  Zarządu EFL.

Umowa generalna pomiędzy Grupą EFL a Schwarzmüller Polska Sp. z o.o. została podpisana we wrześniu 2021 roku. Firmy zainteresowane inwestycją w naczepę Schwarzmüller podczas jednego spotkania z przedstawicielem austriackiego producenta otrzymają zarówno ofertę zakupu jak i finansowania – leasingu lub pożyczki. Cały proces odbywa się online – na dwóch platformach. Przy użyciu pierwszej, klient może skonfigurować naczepę do każdego celu zastosowania. Schwarzmüller oferuje najszerszą na rynku ofertę 150 różnych typów pojazdów optymalnie dostosowanych do każdego środowiska pracy. Po dokonaniu konfiguracji naczepy, klient otrzymuje od razu informację o planowanym terminie produkcji i dostawy.  Następnie przechodząc do platformy leasingu efl360, na podstawie kilku danych klienta, można uzyskać ofertę finansowania.

- Polska jest jednym z największych rynków transportu ciężkiego w Europie. Od początku 2021 r. w grupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5t. zarejestrowano 21 042 sztuk. Oznacza to zwiększenie popytu  o 124,6% w stosunku do  2020, co czyni ten  wynik  najlepszym rezultatem segmentu od kryzysu w latach 2007-2009.  Taka dynamika rynku powoduje wzmożony  popyt na    produkty Grupy Schwarzmüller.. Dla nas, jako wszechstronnego  producenta  pojazdów specjalnych  w Europie, jest to idealne środowisko do rozwoju. Jako Schwarzmüller Polska wydaliśmy klientom o 115% więcej naczep i przyczep niż przed rokiem. Uzyskaliśmy  jednocześnie najlepszy wynik w historii firmy na polskim rynku w rankingu marek Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Jako producent pojazdów klasy premium jesteśmy specjalistą dostarczającym rozwiązania szyte na miarę i dajemy naszym kontrahentom produkty z gwarancją wartości dodanej. Ponadto nawiązana  współpraca z EFL Finance tworzy kompleksową ofertę dla naszych partnerów biznesowych.  Klienci reprezentujący różne branże – budowlaną, logistyczną czy transportową – otrzymają w jednym miejscu najlepsząofertę zakupu i finansowania pojazdów. Tym samym wspieramy ich nie tylko w osiągnięciu jak najlepszych wyników ekonomicznych, ale i oszczędzamy cenny czas – powiedziała Monika Dobrzyńska-Bluj, Dyrektor Generalny Schwarzmϋller Polska.

EFL jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych firm leasingowych w Polsce – w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. Leasingodawca w pandemicznym roku poradził sobie zdecydowanie lepiej niż branża. W 2020 roku spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej wartości 5,7 mld zł, co oznacza niewielki 0,7 proc. spadek w porównaniu do poprzedniego roku. W tym samym czasie rynek odnotował ponad 10 proc. spadek rok do roku. Spółka z prawie 10 proc. udziałem w rynku jest jednym z głównych graczy w segmencie pojazdów ciężarowych

Grupa Schwarzmüller jest jednym z największych europejskich dostawców ciągnionych pojazdów użytkowych. Przedsiębiorstwo koncentruje się na segmencie premium, dzięki czemu wyznacza standardy w branży; a dzięki 150-letniemu doświadczeniu jest specjalistą w zakresie indywidualnych rozwiązań transportowych w wymagających branżach. Pod dwoma markami: Schwarzmüller i Hüffermann firma zaopatruje w pojazdy przemysł budowlany, przedsiębiorstwa infrastrukturalne, branżę surowców i materiałów wtórnych oraz firmy zajmujące się transportem dalekobieżnym. Grupa Schwarzmüller dysponuje międzynarodową strukturą organizacyjną w 21 krajach Europy 

Więcej informacji udziela:                                                                                                 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

maja.lidke@efl.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »