Technologie » Komputery

Nagroda Główna za Oszczędność Energii dla urządzeń Konica Minolta

Systemy biurowe Konica Minolta bizhub C550 i bizhub C650 otrzymały Nagrodę Główną za Oszczędność Energii przyznawaną przez japońskie Ministerstwo Gospodarki, Przemysłu i Handlu. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że urządzenia są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Japońskie Ministerstwo Gospodarki, Przemysłu i Handlu uhonorowało systemy biurowe Konica Minolta bizhub C550 i bizhub C650 Nagrodą Główną za Oszczędność Energii.  

Wyróżnienie jest przyznawane od 18 lat. Ministerstwo promuje w ten sposób rozwój urządzeń i technologii, które przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych. „Nagroda Główna za Oszczędność Energii dla modeli bizhub C550 i C650 jest wyrazem uznania dla zaangażowania naszej firmy w badania i rozwój. Konica Minolta nieustannie rozwija technologie druku i kopiowania, udoskonala także projekty tonerów” – mówi Lars Moderow, Product Manager w Konica Minolta Business Solutions Europe. „Czujemy się społecznie zobowiązani do dostarczania urządzeń najwyższej jakości, które jednocześnie umożliwiają obniżenie zużycia energii” – dodaje Kunihisa Yoshino, Szef Centralnego Działu Badań i Rozwoju Produktów Obróbki Obrazu, projektant technologii nagrzewania indukcyjnego. Systemy biurowe Konica Minolta bizhub C550 i bizhub C650 zapewniają niskie zużycie energii i niski poziom emisji dwutlenku węgla dzięki technologii nagrzewania indukcyjnego oraz polimeryzowanemu tonerowi Simitri HD. Zastosowanie technologii nagrzewania indukcyjnego (znanej z indukcyjnych kuchenek elektrycznych) pozwoliło firmie Konica Minolta znacząco skrócić czas nagrzewania urządzeń przed rozpoczęciem druku czy kopiowania.

W efekcie potrzebują one mniej energii niż modele, w których tradycyjnie wykorzystano nagrzewnicę halogenową.

Polimeryzowany toner Konica Minolta Simitri HD (High Definition) jest utrwalany w niższej temperaturze niż inne tonery, co także znacząco przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii. Toner, podobnie jak technologia nagrzewania indukcyjnego, to efekt prac specjalistów Konica Minolta. Zawdzięcza swoje właściwości innowacyjnej budowie drobin – składa się z bardzo małych i jednolitych cząsteczek, miękkich w środku i twardych na zewnątrz. Toner Konica Minolta Simitri HD jest wykorzystywany nie tylko w nagrodzonych modelach bizhub C550 i C650, lecz także w systemach biurowych bizhub C203, C253, C353 i C451.  „Zużycie energii podczas produkcji tonera Simitri jest mniejsze o około 40% w porównaniu do procesu produkcji tonerów standardowych. Wiąże się to także ze zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla oraz przyczynia się do spowolnienia procesów globalnego ocieplenia. Użytkownicy urządzeń wyposażonych w toner Simitri HD oszczędzają dodatkowo około 15% energii podczas ich eksploatacji” – tłumaczy Meizo Shiroze, Dyrektor Generalny Centralnego Działu Produktów Chemicznych w Konica Minolta Business Technologies.  Systemy biurowe Konica Minolta z serii bizhub spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe normy związane z ochroną środowiska naturalnego. Zostały odznaczone m.in. takimi wyróżnieniami jak Blue Angel i Energy Star.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »