Firma » Reklama

Nagrody ADC — Interprint zdobywcą dwóch nagród za koncept „Into Spaces”

Nagrody ADC — Interprint zdobywcą dwóch nagród za koncept „Into Spaces”
Zobacz więcej zdjęć »
Nagrody w kategoriach „Corporate Event” oraz „Komunikacja w przestrzeni”

Ogromne wyróżnienie dla Interprint GmbH, które otrzymało dwie nagrody za koncept „Into Spaces" od organizacji Art Directors Club for Germany (ADC). Podczas 51 edycji wydarzenia ADC Competition and Festival w Hamburgu spółka Interprint jako jedyna otrzymała nagrodę w kategorii „Event / Corporate Eventy". Koncept „Into Spaces" nagrodzono drugą nagrodą „Srebrnym Gwoździem" w kategorii „Komunikacja w przestrzeni - tymczasowa praca związana z marką". „Into Spaces" to tytuł i główny temat wydarzenia Interprint Furniture Days 2014, warsztatów ukierunkowanych na trendy, odbywających się każdego roku pod innym mottem w siedzibie firmy Interprint w Arnsbergu w Niemczech. W ramach warsztatów Furniture Days firma Interprint angażuje swoich klientów we wczesne etapy rozwoju nowych dekorów.


Nagroda ADC to dowód najwyższego uznania w kreatywnym świecie. Nadzwyczajnym sukcesem dla producenta dekorów dostarczającego półprodukty do przemysłu, było otrzymanie nagrody za kreatywność. Dekory Interprint wykorzystywane są na powierzchniach produktów drewnopochodnych, mebli i podłóg laminowanych. Dla porównania: w kategorii „Komunikacja w przestrzeni - tymczasowa praca związana z marką" po nagrodzie Srebrnego Gwoździa dla firmy Interprint, przyznano nagrodę dla marki Audi za stoisko wystawiennicze na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas.

Różne podejścia do terminu „przestrzeń"

Motto „Into Spaces" podejmuje kwestię tworzenia atmosfery w przestrzeni lub pomieszczeniu oraz wpływu dekorów na nią. Termin „przestrzeń" rozumie się nie tylko w sposób fizyczny, ale również wieloaspektowy - na przykład z perspektywy społecznej, akustycznej lub kulturowej w formie przestrzeni prywatnej, dźwiękowej i językowej.  Niezwykła realizacja scenariuszy pomieszczeń w siedzibie firmy w Arnsbergu przyciągnęła na Furniture Days jesienią 2014 roku przedstawicieli 175 przedsiębiorstw z międzynarodowych sektorów mebli i produktów drewnopochodnych.

„Kreatywność powstaje poprzez kwestionowanie zwykłych perspektyw i toku myślenia" - powiedział Salvatore Figliuzzi, dyrektor ds. rozwoju dekorów i marketingu w grupie Interprint - „a koncept «Into Spaces» jest tego odzwierciedleniem". Interprint nie ogranicza się do roli dostawcy i chce oferować swoim klientom pomysły oraz służyć jako partner do kreatywnych dyskusji. „Warsztaty Furniture Days nie opierają się na wykładach; to wydarzenie, którego celem jest dialog i interakcja" - stwierdził Figliuzzi. Nagrody ADC i rosnąca popularność wydarzenia Furniture Days, które odbyło się po raz ósmy jesienią 2014 roku, potwierdzają koncepcję Interprint.  

Jego partnerzy mieli decydujący wkład w sukces firmy. Ogólny pomysł i architekturę opracowało biuro architektoniczne DIIIP z Kolonii. Koncept graficzny projektu „Into Spaces" stworzyła Lamoto Design Agency, która również znajduje się w Kolonii. Dźwięki i media wykorzystane w instalacjach „Into Spaces" pochodzą od dostawcy usług audiowizualnych Warped Type z Düsseldorfu.

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Wanda Modzelewska

Profundo PR

tel. 503 002 335

w.modzelewska@profundo.pl

profundo@profundo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »